گیت های تردد ایرانی رونمایی گردید

گیت های تردد ایرانی رونمایی گردید دیجیتالر: تهران- ایرنا- پژوهشگران جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی موفق به ساخت گذرگاه های تردد (گیت ها) شدند كه نمونه های ؛رابو و رابین؛ امروز -دوشنبه- در مراسمی رونمایی گردید.


مدیر پروژه گذرگاه های تردد ایرانی روز دوشنبه در حاشیه این مراسم كه در سالن همایش جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد، به خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: این دستگاه در 14 مدل تولید شده كه 'رابو و رابین' همچون نمونه های آنها است.
مانی ملك اضافه كرد: صرفه جویی در مصرف انرژی، تردد آسان، اتصال به سیستم های كنترل تردد استاندارد و امكان تعبیه جهت نمای نورانی الكترونیكی همچون خصوصیت های این دستگاه ایرانی است.
وی، اخطار نسبت به وقوع زلزله را همچون خصوصیت های گذرگاه تردد نوع رابو اعلام نمود و اظهار داشت: در صورت وقوع زلزله این گیت ها باز می شوند و با استفاده از علایم نور و صدا هشدارهای لازم را به افراد حاضر در مكان می دهد.
مشاور ارشد رئیس جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی هم به ایرنا اظهار داشت: تابحال 14 نوع از این دستگاه تولید شده كه مدل رابو نوع پیشرفته تر این دستگاه است.
ابوالفضل تابش با اشاره به این كه این طرح سال 86 آغاز شد، اظهار داشت: تابحال تعدادی از این دستگاه ها تولید و در اختیار مجموعه های دولتی و خصوصی قرار گرفته است.
وی با اشاره به رفع مشكلات كشور بعنوان وظیفه اصلی جهاد دانشگاهی، تصریح كرد كه این نهاد سه پژوهشگاه همچون 'رویان' را در اختیار دارد كه در زمینه سلول های بنیادی و ناباروری به موفقیت های بزرگی دست یافته است.
تابش همینطور به فعالیت 24 پژوهشكده و دو پارك علم و فناوری در این مجموعه اشاره نمود و اظهار داشت: این فعالیت ها نشانگر تلاش جهاد دانشگاهی در حوزه انتقال فناوری و بومی سازی دانش فنی با تمام توان است و حمایت های مسئولان از این گونه مراكز، ضمن جذب نیروی های نخبه بعنوان سرمایه بزرگ كشور، زمینه توسعه و پیشرفت كشور را فراهم می كند.
علمی ** 1201 **
خبرنگار: عبدالكریم جبارپور* انتشار: محتشمی پور


1396/11/03
13:34:15
5.0 / 5
4848
تگهای خبر: ساخت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات