در ژاپن اتفاق افتاد

بزرگ ترین مركز مبادلاتی ارز دیجیتالی مورد حمله قرار گرفت

بزرگ ترین مركز مبادلاتی ارز دیجیتالی مورد حمله قرار گرفت به گزارش دیجیتالر هكرها به یكی از بزرگ ترین مراكز مبادلات ارز دیجیتالی رمزنگاری شده در ژاپن نفوذ و حمله كرده و ۵۳۲ میلیون دلار را به سرقت برده اند.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكر نیوز، این روزها كه بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب سایت ها، حساب های كاربری و پلتفرم های بسیاری برای استخراج بیت كوین یا بیت كوین ماینینگ بوجود آمده است تا بتوانند با استفاده از آنها به خرید و فروش و مبادلات تجاری كلان اقدام نمایند.

كوین چك - یكی از بزرگترین مراكز مبادلات ارز دیجیتالی رمزنگاری شده كه در شهر توكیوی ژاپن مستقر است - اعلام نموده كه هكرها و مجرمان سایبری با نفوذ و حمله به سرورهای این مركز، ۵۳۲ میلیون دلار از سرمایه هایش را به سرقت برده اند.

این مركز در تشریح بزرگترین هك و حمله سایبری كه در معرض آن قرار گرفته اعلام نموده است كه ۴۲۰ میلیون دلار از ارز دیجیتالی NEM و ۱۱۲ دلار هم از ارز دیجیتالی ریپل توسط هكرها ربوده شده و این شركت را در آستانه ورشكستگی قرار داده است.

در سال ۲۰۱۴ میلادی هم یكی از بزرگترین مراكز مبادلاتی بیت كوین در آن زمان، بعد از آنكه ۴۵۰ میلیون دلار از سرمایه هایش را از دست داد، اعلام ورشكستگی كرد.

مدیر مركز كوین چك توكیو امروز با انتشار پستی در وبلاگ اختصاصی این مركز عنوان نمود كه یك حمله سایبری بزرگ برای این مركز رخ داده است؛ البته هیچ سخنی درباره چگونگی سرقت این اطلاعات و سرمایه ها به زبان آورده نشده است. متخصصان امنیت سایبری این مركز بلافاصله بعد از متوجه شدن این موضوع، سایر سرمایه ها و ارزهای دیجیتالی موجود بر روی سرورها و سیستم ها را مسدود كرده و مانع سرقت بیشتر هكرها شده اند.

براساس گفته های تحلیلگران، زمانی كه بیت كوین در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار در بازارهای جهانی ظهور پیدا كرد، ارزش آن حتی از یك دلار هم كمتر بود اما در ماه های گذشته حتی تا مرز ۲۰ هزار دلار هم رسید. درواقع، فناوری بیت كوین كه یك پول رمزنگاری شده است، این امكان را به كاربران می دهد كه بدون نیاز به هیچ بانكی مبادلات مالی خویش را انجام می دهند و همینطور هویت طرفین معامله هم ناشناس باقی می ماند.

بسیاری از كشورهای جهان ازجمله كشورهای اروپایی درتلاش هستند تا این پول بی افسار را كنترل كرده و معاملات با آن را تا حد امكان محدود كنند، چراكه آنها بر این باورند بیت كوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو موادمخدر دامن زده و به دلیل آنكه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری كنند، سبب سهولت آن می گردد. 

1396/11/07
20:13:01
5.0 / 5
5066
تگهای خبر: دیجیتال , سایبر , سایت , هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات