تولید اولین مركز تحقیقات تخصصی سیستم ترمز كشور در دانشگاه آزاد ایلخچی

تولید اولین مركز تحقیقات تخصصی سیستم ترمز كشور در دانشگاه آزاد ایلخچی دیجیتالر: تبریز- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی با اشاره به اقدامات تحقیقاتی و پژوهشی این دانشگاه در زمینه های مختلف اظهار داشت: با همكاری گروه خودروسازی سایپا اولین مركز تحقیقات تخصصی سیستم ترمز كشور در این دانشگاه به راه افتاده است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، آرش رنجبران روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینكه حدود یكسال از فعالیت این مركز می گذرد، اضافه كرد: ماهیت قطعه ترمز بسیار پیچیده است و این دانشگاه به محلی برای تحقیقات پیشرفته در زمینه ترمز تبدیل گشته است.
وی ادامه داد: دانشجویان مقطع تحصیلات تكمیلی دانشگاه های صنعتی سهند، ارومیه و دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با این مركز تحقیقاتی در ارتباط هستند.
رنجبران همینطور از طریق اندازی آزمایشگاه تخصصی ترمز ABS در دهه فجر امسال در این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به اینكه فناوری تولید این ترمز در كشور وجود ندارد و سالانه یكهزار میلیارد تومان هزینه صرف خرید آن می گردد این آزمایشگاه دریچه ورود به این بازار یكهزار میلیارد تومانی خواهد بود.
وی اظهار نمود: كمبود آب یكی از موضوعات جدی زیست محیطی كشور است و دانشگاه آزاد واحد ایلخچی در زمینه آب شیرین كن خورشیدی ورود پیدا كرده بطوری كه امسال توانست رتبه نخست كنفرانس انجمن مهندسی مكانیك ایران را از آن خود كند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی با اشاره به كسب مقام سومی مسابقات جهانی ربوكاپ در دو سال متولی توسط تیم رباتیك این دانشگاه، اظهار داشت: این دانشگاه بعنوان نماینده جامعه دانشگاهی ایران در این مسابقات حضور داشت و توانست در پیچیده ترین بخش مسابقات مربوط به ربات های انسان نمای بزرگسال در سال های 2016 و 2017 موفق به كسب مقام نخست شود.
وی با اشاره به اینكه پژوهش زمانی پرارزش است كه بتواند باعث پیشرفت، توسعه و رفاه جامعه شود، ادامه داد: این دانشگاه برای ساخت ربات صنعتی با گروه خودروسازی سایپا قرار داد منعقد كرده است.
رنجبران اضافه كرد: دانشگاه آزاد اسلامی واجد ایلخچی یكی از دانشگاه های پیشرفته در مباحث علمی و پژوهشی استان است كه توانسته است ارتباط خوبی با صنعت تولید كند.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی در 30 كیلومتری جنوب تبریز سه هزار دانشجو در 88 رشته در مقاطع مختلف مشعول به تحصیل هستند.
خبرنگار: مینا بازگشا**انتشار: عزیزی راد
6120/518


1396/11/11
15:42:50
5.0 / 5
4521
تگهای خبر: ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات