دانشمندان هسته ای روسی هم بیت كوین استخراج می كردند!

دانشمندان هسته ای روسی هم بیت كوین استخراج می كردند! دیجیتالر: طبق گزارش های انتشار یافته، شماری از دانشمندان هسته ای روسی با استفاده از كامپیوتر های كارخانه های تسلیحاتی و هسته ای اقدام به استخراج ارزهای دیجیتالی می كرده اند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكرنیوز، این روزها كه بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب سایت ها، حساب های كاربری و پلتفرم های بسیاری برای استخراج بیت كوین یا بیت كوین ماینینگ بوجود آمده است تا بتوانند با استفاده از آنها به خرید و فروش و مبادلات تجاری كلان اقدام نمایند.

اندكی پیشتر بود كه اخبار و شایعاتی در مورد اینكه تعدادی از دانشمندان هسته ای در كارخانه های تسلیحاتی – هسته ای در روسیه از كامپیوتر های این مراكز فوق سری و محرمانه سواستفاده كرده و ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت كوین و مونرو را استخراج می كرده و از این طریق درامدهای كلانی را از آنِ خود می كردند، رسانه ای شده و در فضای مجازی انتشار یافته بود.

اما بعد از آنكه خبرگزاری اینترفاكس روسیه روز گذشته اعلام نمود كه تعدادی از این كارمندان و دانشمندان هسته ای فعال در مراكز تسلیحاتی و هسته ای در روسیه به خاطر سواستفاده از تجهیزات كامپیوتری فوق پیشرفته و پرسرعت برای استخراج ارزهای دیجیتالی و كسب درآمدهای شخصی توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی دستگیر شده اند، بر تمامی آن اخبار و شایعاتی صحه تمام گذاشته شد.

این مركز و كارخانه تسلیحات هسته ای در شهر ساروف روسیه واقع شده است كه این منطقه كه زادگاه و مركز استقرار اولین بمب هسته ای شوروی سابق بوده، هم اكنون از حساسیت و امنیت بخصوصی برخوردار می باشد.

مركز تحقیقاتی تسلیحات هسته ای در سال ۲۰۱۱ تجهیزات خویش را ارتقا داد و آن را به ابَر كامپیوتر هایی مجهز ساخت كه در زمان خود از بزرگترین و مجهزترین ابر كامپیوتر های جهان محسوب می شد.

طبق گزارش های انتشار یافته از جانب رسانه های روسی، دانشمندان هسته ای در این كشور با استفاده از یكی از همین ابر كامپیوتر های موجود و فعال در مركاز هسته ای اقدام به استخراج و كسب ارزهای دیجتالی رمزنگاری شده نظیر بیت كوین كرده اند.
1396/11/23
14:13:02
5.0 / 5
4909
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات