معاون وزیر علوم:

گردش مالی مراكز رشد و پارك های فناوری 30 هزار میلیارد ریال است

گردش مالی مراكز رشد و پارك های فناوری 30 هزار میلیارد ریال است دیجیتالر: اراك - معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: گردش مالی 228 مركز رشد و پارك های علم و فناوری كشور امسال معادل 30 هزار میلیارد ریال است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، مسعود برومند روز دوشنبه در آیین بهره برداری از سایت اصلی پارك علم و فناوری استان مركزی در اراك، اضافه كرد: 230 میلیون دلار صادرات در سال قبل از محل دانش مراكز رشد و پارك های فناوری برای كشور بدست آمد.
وی اظهار نمود: توسعه مراكز رشد و پارك های علم و فناوری در دهه اخیر در دستور كار قرار گرفته و الان 30 هزار نفر در 42 پارك فناوری و 186 مركز رشد مشغول كار هستند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: كشور ما با توسعه این بخش و همكاری مراكز تحقیقاتی در زمینه تولید علم، رتبه یك منطقه و رتبه 17 را در جهان به دست آورده است.
برومند اضافه كرد: دانش زمانی به ثروت می انجامد كه با فناوری و تجاری سازی همراه شود و محل تحقق این مهم در پارك های علم فناوری و مراكز رشد كشور است.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: تولید اشتغال در 50 سال قبل به شكل سنتی و با تولید زیرساخت های صنایع بزرگ مهیا می شد اما رویكرد اشتغالزایی كشور درحال تغییر و در این زمینه كمك گرفتن از مراكز رشد و پارك های فناوری محوری اساسی است.
برومند اضافه كرد: تكیه بر روش های نوین اشتغالزایی با استفاده از دانش روز، سرمایه گذاری كمتر و اشتغال بیشتری اصل مهمی است كه در این راستا عنصر اصلی دانش و تخصص در مراكز رشد و پارك های علم و فناوری است.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: عمده مراكز علمی و دانشگاهی كشور در مقوله كارآفرینی با مراكز رشد و فناوری همكاری مطلوب دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مركزی هم در این آیین اظهار داشت: فناوری اطلاعات در كشور به مرحله بلوغ رسیده و اطلاعات با سرعت سرسام آور رشد می كند و همسو با این روند، جایگاه علمی ایران نسبت به اوایل انقلاب تغییر اساسی داشته است.
حقیقی اضافه كرد: در سال های گذشته 699 مقاله علمی در كشور نوشته و چاپ شده بود و امروز به بركت انقلاب اسلامی 39 هزار و 918 مقاله ثبت شده و رتبه علمی ایران در دنیا 17 و در منطقه به جایگاه برتر رسیده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مركزی اظهار داشت: مراكز رشد و فناوری باید بكوشند دانش و تخصصی را به ثروت تبدیل كنند تا از منافع آن درآمد برای كشور حاصل شود.
حقیقی، به رابطه اثرگذار دانشگاه و صنعت اشاره نمود و اضافه كرد: برقراری و تقویت این ارتباط باید به تولیدات كیفی و افزایش اشتغال منجر شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش از حضور پررنگ مردم در راهپیمایی 22 بهمن قدردانی نمود.
رئیس پارك علم و فناوری استان مركزی هم اظهار داشت: پارك علم و فناوری استان مركزی سال 81 با هدف تولید فضای مطلوب برای رقابت و تولید مراكز رشد و فناوری اطلاعات كلید زده شد.
محمد رفیعی اضافه كرد: با عنایت به جایگاه استان مركزی بعنوان مركز مستقل، ظرفیت مطلوبی برای سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات وجود دارد.
وی اظهار نمود: راه اندازی مركز رشد آی.سی.ای از برنامه های توسعه ای این مجموعه برای سال آتی است.
رئیس پارك علم و فناوری استان مركزی اظهار داشت: 165 شركت دانش بنیان امسال با گردش مالی 6 هزار میلیارد ریال در استان مركزی فعالیت دارند.
رفیعی اضافه كرد: صادرات شركت های دانش بنیان استان مركزی امسال به كشورهای اروپایی یك میلیون و 258 هزار دلار است.
رئیس پارك علم و فناوری استان مركزی اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه نیاز است تا 60 هزار شركت دانش بنیان در كشور فعال شوند.
وی، تولید و تقویت دیپلماسی فناوری و توسعه ارتباطات بین المللی، تولید رویكرد عملیاتی اكوسیستم كارآفرینی و نوآوری در استان، تولید مركز رشد تخصصی فناوری اطلاعات، تولید مركز رشد علوم انسانی، تولید مركز نوآوری، راه اندازی مركز رشد در شهرستان ها و توسعه مركز رشد جامع واحدهای فناوری را همچون برنامه های آتی پارك علم و فناوری استان مركزی عنوان نمود.
در این آیین سایت اصلی پارك علم و فناوری استان مركزی با 11هكتار وسعت با صرف 150 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
75 شركت دانش بنیان در استان مركزی فعالیت دارند.
6991/6013/خبرنگار: معصومه ابراهیمی ***انتشاردهنده: مژگان حیدری


1396/11/25
13:01:01
5.0 / 5
5039
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات