آغاز چهارمین ماراتون بازی سازی كامپیوتری در دانشگاه اصفهان

آغاز چهارمین ماراتون بازی سازی كامپیوتری در دانشگاه اصفهان به گزارش دیجیتالر چهارمین رویداد ماراتون بازی سازی كامپیوتری شامگاه چهارشنبه و در كنار سومین كنفرانس بازی های كامپیوتری در دانشگاه اصفهان شروع شد.


سومین كنفرانس ملّی و اولین كنفرانس بین المللی 'بازی های كامپیوتر ای؛ فرصت ها و چالش ها' روز چهارشنبه در دانشگاه اصفهان شروع شد و تا 27 بهمن ادامه دارد.
چهارمین رویداد ماراتون بازی سازی یكی از برنامه های جانبی این كنفرانس است كه به مدت سه روز و با هدف ساخت بازی كامپیوتری برای بازار ایران برگزار می گردد.
دبیر كنفرانس بازی های كامپیوتری روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار نمود: 73 نفر ازعلاقه مندان به بازی سازی كامپیوتری در قالب 11 تیم در این رقابت شركت كرده اند.
جواد راستی با اشاره به اینكه شركت كنندگان از استان های مختلف كشور هستند، اضافه كرد: شركت كنندگان در این رقابت تلاش می كنند تا ایده خود درباره بازی كامپیوتری را به یك محصول تجاری تبدیل و با سایر تیم ها رقابت كنند.
وی اظهار داشت: در ابتدای این ماراتون 2 كارگاه آموزشی با مبحث 'ترفندهای طراحی یك بازی موفق' و 'طراحی هنری بازی های كامپیوتر ای' توسط فعالان و كارشناسان این حوزه برای شركت كنندگان برگزار گردید تا تجربه های تولید و تجاری سازی بازی ها به آنها منتقل شود.
راستی تصریح كرد: بعدازظهر فردا (جمعه) طرح ها و ایده های عرضه شده از جانب تیم های شركت كننده داوری و سه تیم برتر انتخاب می شوند.
به گفته وی صاحبان ایده های برتر می توانند طرح های خویش را به مركز تخصصی بازی های كامپیوتری دانشگاه اصفهان جهت پشتیبانی از تولید بازی ها، معرفی كنند.
پیش از این سه رویداد ماراتون بازی سازی كامپیوتری در بهمن ماه سال های 94 و 95 و همینطور مرداد امسال در دانشگاه اصفهان برگزار و ایده های برتر معرفی و تجلیل شده اند.
بازی های كامپیوتری، هنر هشتم دنیای امروز است كه با بهره گیری از عناصر روانشناسی، جامعه شناسی، هنری و فنی بعنوان یك رسانه و صنعت جایگاه خویش را تثبیت كرده و در جایگاه رسانه ای مؤثر و فراگیروصنعتی ثروت آفرین و سودآور قرار گرفته است.
گردش مالی این صنعت در سال 2016 حدود 90 میلیارد دلار در دنیا و 270 میلیون دلار در ایران تخمین زده شده است.
ایران حدود 23 میلیون كاربر بازی های كامپیوتری دارد و از نظر گردش مالی در منطقه رتبه سوم و در دنیا رتبه هجدهم را دارد.


 

1396/11/26
15:31:35
5.0 / 5
5061
تگهای خبر: بازی , رسانه , رقابت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات