چهار پروژه دانشگاه خلیج فارس بوشهر به بهره برداری رسید

چهار پروژه دانشگاه خلیج فارس بوشهر به بهره برداری رسید دیجیتالر: بوشهر- مراكز كارآفرینی و نوآوری، كارآفرینی اجتماعی، پژوهشكده نفت و گاز و آزمایشگاه مركزی دانشگاه خلیج فارس روز پنجشنبه در آئینی همزمان با جشن 25 سالگی این دانشگاه به بهره برداری رسید.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس بوشهر در این آئین اظهار داشت: مركز نوآوری و كارآفرینی دانشگاه خلیج فارس بوشهر با یك هزار و 300 متر مربع بوجود آمده و در این عرصه 20 تیم نوآور فعالیت دارند كه درصدد افزایش آن به 40 تیم هستیم.
شهریار عصفوری اضافه كرد: بودجه راه اندازی مركز نوآوری و كارآفرینی دانشگاه خلیج فارس بوشهر 40 میلیارد ریال است.
وی آموزش و سرمایه گذاری را یكی از فعالیت های اصلی مراكز كارآفرینی دانست و اظهار داشت: مراكز نوآوری و كارآفرینی، طراحی و پیاده سازی زنجیره به هم پیوسته ای از ایده تا بازار را در دستور كار خود دارد.
عصفوری ادامه داد: آزمایشگاه مركزی این دانشگاه هم با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و فناوری جدید با 140 میلیارد ریال راه اندازی شد.
وی عنوان كرد: این مجموعه قابلیت عرضه خدمات به تمامی متقاضیان از دانشگاه شامل دانشجو، هیات علمی، شركت های تجاری، صنایع و دیگر حوزه ها را دارد.
عصفوری با اشاره به افتتاح پژوهشكده نفت و گاز اظهار داشت: این مركز با زیربنای 100 متر مربع در دانشگاه خلیج فارس بوشهر بوجود آمده كه بعنوان زیرساختی برای مركز نوآوری و كارآفرینی به حساب می آید.
وی بدون اشاره به اعتبار صرف شده جهت راه اندازی این مركز یادآورشد: دانشگاه خلیج فارس حوزه نفت و گاز و انرژی را بعنوان دو حوزه راهبردی در سند توسعه خود هدف گذاری كرده است.
عصفوری ادامه داد: دانشگاه توسعه بیشتر ارتباط با صنعت نفت بخصوص در میادین محدوده استان بوشهر را در دستور كار خود قرار داده كه با افتتاح پژوهشكده نفت و گاز این حركت شتاب جدی تری به خود می گیرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: همینطور مركز كارآفرینی اجتماعی دانشگاه خلیج فارس با هدف نقش آفرینی در رفع مشكلات اجتماعی بوجود آمده است.
عصفوری اظهار داشت: كارآفرینان اجتماعی نگرش های خلاقانه برای حل مسائل اجتماعی را جهت تولید ارزش اجتماعی به كار می برند.
7212/ 6045**خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده: اكبر اقبال مجرد


1396/11/28
14:20:05
5.0 / 5
4905
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات