معاون پژوهشی وزیرعلوم خبرداد:

رایزنی وزارت علوم ونیروهای مسلح برای مهارت افزایی دانش آموختگان

رایزنی وزارت علوم ونیروهای مسلح برای مهارت افزایی دانش آموختگان دیجیتالر: تهران- معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از رایزنی های این وزارتخانه با سازمان فنی و حرفه ای و ستاد كل نیروهای مسلح برای مهارت افزایی دانش آموخته ها همزمان با تحصیل و دوره های سربازی اطلاع داد.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دكتر مسعود برومند روز چهارشنبه در پنجاه و یكمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه های كشور با اشاره به بیشتر بودن نرخ بیكاری دانش آموختگان نسبت به بیكاری عمومی اظهار داشت: هشدارهای لازم در این مورد به صدا درآمده است و باید برای حل آن همه تلاش نماییم.
وی ادامه داد: آماری از تعداد دانشجویان و دانش آموختگان عرضه داد و اظهار نمود: امروز بیش از 4 میلیون دانشجو در سراسر كشور داریم كه 115 هزار نفر از آنها دانشجویان دكتری هستند.
دبیر كل شورای عالی عتف با اشاره به آمار بیكاری اظهار داشت: در حالیكه نرخ بیكاری كل در كشور 12.8 است نرخ بیكاری دانش آموخته ها 18.5 درصد و در بین افراد با تحصیلات عمومی 11.7 درصد است.
وی تصریح كرد: با این حال آمار بیكاری در كشورهای دیگر برعكس آمار ماست؛ ازاین رو هشدارهای لازم در این زمینه به صدا درآمده است و با عنایت به تاكیدات مقام معظم رهبری باید در این زمینه كاری نماییم.
عضو هیات علمی دانشگاه امیدكبیر همینطور به روش های مقابله با چالش های اشتغال اشاره نمود و اظهار داشت: بهبود كیفیت كار، بهبود فضای كسب و كار، كاهش تصدی دولت، استفاده بهینه از بازارها و مدیریت صحیح همكاری های بین المللی و بهبود كیفیت نیروی كار همچون این روش ها هستند كه بهبود كیفیت كار به وزارت علوم برمی گردد و باید در این زمینه تلاش نماییم.
وی همینطور بازنگری محتوای درسی در چارچوب نظام صلاحیت حرفه ای را همچون راهكارهای افزایش اشتغال دانش آموختگان دانست و اظهار داشت: دوره های كارآموزی باید با بهره وری بیشتر برگزار شوند.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم همینطور از مسئولان دانشگاه ها خواست در كارگروه های مختلف استان ها حاضر شده تا از مشكلات استان آگاه شوند و برای رفع این مشكلات چاره ای بیاندیشند.
برومند همینطور از رایزنی با ستاد كل نیروهای مسلح و سازمان فنی و حرفه ای و رسیدن به تفاهماتی با این سازمان ها برای افزایش اشتغال دانش آموختگان از طریق بالا بردن بهره وری همزمان با دوره سربازی و دوران دانشجویی اطلاع داد.
قرار است تفاهم نامه وزارت علوم با سازمان فنی و حرفه ای در این زمینه با حضور وزیر علوم امضا شود.
علمی**9157**1440


1396/12/10
17:18:51
5.0 / 5
4641
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات