ابداع راهكار جدید برای مقابله با حملات سایبری با استفاده از GPS

ابداع راهكار جدید برای مقابله با حملات سایبری با استفاده از GPS دیجیتالر: تهران - محققان الگوریتم جدیدی را توسعه دادند كه قادر است از آثار حملات سایبری به فناوری های مبتنی بر GPS بكاهد.


به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، بدافزارها با استفاده از سیگنال هایی شبیه به سیگنال های GPS می توانند درك سیستم های كامپیوتری از زمان و مكان را دچار اختلال كنند. به عبارت دیگر در حملات سایبری امكان كپی برداری از سیگنال های GPS و تغییر اطلاعات زمان و مكان وجود دارد. این قابلیت زمینه را برای انواع خرابكاری فراهم می كند و ممكن است منجر به هدایت مردم به مقاصد اشتباه یا پردازش بیهوده حجم عظیمی از اطلاعات شود.
این الگوریتم جدید كه قابلیت استفاده در گوشیهای هوشمند و كامپیوترها را دارد، امكان تشخیص سیگنال های قلابی GPS و مقابله با این نوع حملات سایبری را فراهم می كند. تمركز اصلی این الگوریتم مقابله با حملات سایبری به شبكه توزیع برق در آمریكا بوده است كه از فناوری GPS استفاده می نماید. با این حال می توان از این الگوریتم در تجهیزات مختلف بهره گرفت.
یكی از فناوری هایی كه به تازگی مورد توجه قرار گرفته است، خودروهای بدون راننده است. با پیشرفت به سمت توسعه این فناوری، محافظت از سیگنال های GPS اهمیت روزافزون می یابد. زیرا امكان دستكاری اطلاعات مربوط به موقعیت یك خودرو بدون راننده خطرات بسیاری را به دنبال خواهد داشت. سیستم های GPS با استفاده از این اطلاعات روزانه صدهاهزار بار مكان و زمان را تعیین می كنند و تامین امنیت این اطلاعات بسیار مهم است.
علمی (6)**9259*2017


1397/01/01
11:27:57
5.0 / 5
4878
تگهای خبر: سایبر , فناوری , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات