همكاری های علمی و فناوری ایران و بلاروس توسعه می یابد

همكاری های علمی و فناوری ایران و بلاروس توسعه می یابد دیجیتالر: مسكو - سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس و رئیس كمیته دولتی علم و فناوری این كشور، بر لزوم افزایش همكاری های علمی و فناوری میان تهران و مینسك تاكید نمودند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مصطفی اویسی دراین ملاقات با اشاره به زمینه های گسترده همكاری ایران و بلاروس در حوزه علوم و فناوری های نوین، خواهان استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های مكمل دو كشور به منظور اجرای پروژه های مشترك شد.
وی اضافه كرد: در حوزه علم و فناوری با تلاش دو طرف می توانیم این بخش را فعالتر نماییم به صورتی كه منافع بیشتری از این طریق برای هر دو كشور به دست می آید.
«الكساندر شومیلین» رئیس كمیته دولتی علم و فناوری بلاروس هم ضمن استقبال از توسعه روابط علمی و فناوری دو كشور از تلاش نهاد تحت مدیریت خود برای برگزاری هفتمین نشست كمیسیون مشترك آموزش عالی، علم و فناوری ایران و بلاروس در سال 2018 اطلاع داد.
وی خاطرنشان كرد: با همكاری طرف ایرانی برنامه ای برای شناسایی پروژه های مشترك در دستور كار است تا بدین ترتیب استمرار همكاری های مشترك علمی بین طرفین ایرانی و بلاروسی محقق شود.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، جمهوری بلاروس كه با 207 هزار و 600 كیلومتر مربع مساحت و نزدیك 10 میلیون نفر جمعیت، در شرق اروپا هم مرز با روسیه، اوكراین، لهستان و لیتوانی قرار دارد، بعد از فروپاشی سال 1991 شوروی استقلال یافت.
بلاروس به علت حفظ و تقویت توانمندی های صنعتی، فناوری، علمی، پزشكی، تولیدی و اقتصادی، بعد از روسیه، از 13 كشور دیگر برآمده از فروپاشی شوروی پیشرفته تر است.
شبد** 1346**9122


1397/01/03
12:07:59
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات