فیس بوك عذرخواهی نمود

فیس بوك عذرخواهی نمود دیجیتالر: تهران- بنیانگذار فیس بوك در مورد اشتباهات این شركت كه منجر به سوءاستفاه از اطلاعات كاربرانش شده عذرخواهی نمود و اظهار داشت: از این اتفاق واقعا متاسفم.


مارك زاكربرگ بنیانگذار و رئیس فیس بوك روز گذشته (چهارشنبه) در مصاحبه ای اختصاصی با سی ان ان خاطرنشان كرد: شركت فیس بوك مرتكب اشتباهاتی شده و در جهت تغییر سیاست هایش برای اطمینان حاصل كردن از اینكه اطلاعات كاربرانش حفاظت می شود، گام برخواهد داشت.
پیش از این گزارش هایی در مورد این كه شركت «كمبریج آنالتیكا» بعنوان یك شركت تحلیل داده ها كه با ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریكا همكاری داشته و به اطلاعات 50 میلیون كاربر فیس بوك دست یافته است، انتشار یافته بود.
این در حالی است كه مقام های ستاد انتخاباتی ترامپ نقش شركت كمبریج آنالیتیكا را كم اهمیت جلوه داده و گفته اند كه از این شركت به صورت مختصر در تبلیغات تلویزیونی استفاده می كردند.
شركت كمبریج آنالتیكا متهم است كه حتی بعد از اعلام فیس بوك برای حذف این اطلاعات ممكن است آن را نگه داشته باشد.
درز اطلاعات از شركت فیس بوك، مارك زاكربرگ را در مورد نحوه حفاظت از اطلاعات كاربرانش با انتقادهایی رو به رو كرده است.
زاكربرگ اضافه كرد: ای كاش این تدابیر زودتر در دستور كار قرار می گرفت. این چالش احیانا بزرگترین اشتباهی بوده كه ما مرتكب شدیم.
رئیس فیس بوك خاطرنشان كرد كه حاضر است برای توضح در مورد درز این اطلاعات در كنگره حاضر شود.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، پیش از این خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده بود كه شبكه اجتماعی فیس بوك دسترسی یك شركت تحلیل داده ها با عنوان «كمبریج آنالیتیكا» را كه با ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا همكاری داشت، به افترا حفظ بخشی از اطلاعات كاربران بعد از قول به حذف آن، به حال تعلیق درآورد.
فیس بوك اعلام نمود سال ها قبل، شركت كمبریج آنالیتیكا اطلاعات كاربران را از یك اپلیكیشن فیس بوك كه قرار بود ابزاری در زمینه تحقیقات روان شناختی باشد، دریافت كرد در حالیكه این شركت از مجوز لازم برای دستیابی به این اطلاعات برخوردار نبود. حدود 270 هزار كاربر این اپ را دانلود و اطلاعات شخصی شان را با آن سهیم كردند.
طبق اعلام فیس بوك، شركت كمبریج آنالیتیكا سپس در سال 2015 تائید كرد كه این اطلاعات را از بین برده، اما فیس بوك خاطرنشان كرد كه چند روز پیش گزارش هایی دریافت كرده در خصوص اینكه همه این اطلاعات حذف نشده است.
فیس بوك ضمن بررسی این مساله، همینطور دسترسی شركت مادر كمبریج آنالیتیكا و محققانی كه این اپ مورد بحث را ساخته بودند، به حال تعلیق درآورد.
اروپام**9234*شبس*1613*


1397/01/07
14:00:06
5.0 / 5
5068
تگهای خبر: فیس بوك , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات