اطلاعیه مركز ماهر در مورد اپلیكیشن روبیكا

اطلاعیه مركز ماهر در مورد اپلیكیشن روبیكا دیجیتالر: به دنبال طرح سوالات و مباحث مطرح شده در فضای مجازی در مورد اپلیكیشنی با عنوان ˮنرم افزار چند رسانه ای اندرویدی روبیكاˮ و تاكید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص بررسی مبحث توسط مركز ماهر، این اپلیكیشن مورد تحلیل دقیق این مركز قرار گرفت.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، طبق اعلام مركز ماهر، در بررسی آخرین نسخه ۱.۰.۸ از این برنامه مشاهده شد كدهای منبع نسخه اندرویدی تلگرام بصورت كامل در این نرم افزار قرار گرفته است. دلیل این امر استفاده از واسط گرافیگی مبتنی بر Fragments پیاده سازی شده در نرم افزار تلگرام بوده و بخش عمده باقی مانده اساسا بی استفاده مانده است.
از نظر عملكردی هم قابلیت های شبكه های اجتماعی مشابه تلگرام در این نرم افزار پیاده سازی نشده است و صرفا خدمات عرضه شده توسط این اپلیكیشن برپایه قابلیت WebView اندروید و شامل عرضه محتوای شماری از وب سایت هاست.
در نتیجه بر مبنای بررسی صورت گرفته می توان اظهار داشت:
- این نرم افزار حریم خصوصی كاربران را نقض نمی كند
- این نرم افزار دسترسی به محتوای اطلاعات سایر اپلیكیشن ها همچون تلگرام را ندارد (اساسا با عنایت به تكنولوژی application security sandbox سیستم عامل اندروید، اجرای اپلیكیشن ها در فضایی ایزوله انجام شده و برنامه ها امكان دسترسی مستقیم به داده های یكدیگر را ندارند)
- كدهای منبع نسخه اندرویدی تلگرام بصورت كامل در این نرم افزار قرار داده شده اما تنها از برخی كلاس های واسط گرافیكی آن در برنامه بهره برداری شده است و سایر قسمت ها قابل حذف هستند.
- نسخه مورد بررسی اساسا قابلیت شبكه اجتماعی یا پیام رسان نظیر تلگرام را عرضه نمی كند.1397/01/09
11:18:02
5.0 / 5
5895
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات