روش جلوگیری از مصرف ناخواسته اینترنت

روش جلوگیری از مصرف ناخواسته اینترنت به گزارش دیجیتالر برنامه های فعال در پس زمینه ی گوشی و بعضا به روزرسانی خودكار این برنامه ها، از عواملی می باشند كه می توانند حجم مصرف اینترنت گوشی را افزایش بدهند. بهترین روش جهت جلوگیری از این مصرف، غیرفعال نمودن این برنامه ها در شرایطی می باشد كه استفاده ای از آنها نمی گردد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، یكی از دغدغه های كاربران گوشی های هوشمند استفاده از اینترنت و میزان مصرف آنهاست. برخی از كاربران ممكن است اغلب از مصرف بیش از اندازه حجم اینترنت خود شكایت داشته باشند و حتی برخی از شركت ها و اپراتورها را به كم فروشی متهم كنند. اما مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این اعتراضات، به سرعت بالای اینترنت اشاره می كنند كه ممكن است باعث شود كاربر تصور كم فروشی داشته باشد.
محمود واعظی -وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات- همواره در رد نظریه كم فروشی و حجم خوری اینترنت از طرف اپراتورهای ارائه دهنده اظهار می كرد: آنهایی كه می گویند كم فروشی صورت می گیرد باید به این نكته توجه داشته باشند كه در گذشته مشتركان چند عكس و یا مطلب مكتوب را دانلود می كردند و حجم اینترنت آنها برای مدت بیشتری دوام می آورد اما اكنون همین كه سه تا چهار فایل ویدئویی دانلود می شود، چند برابر فایل های عكس و مكتوب حجم مصرف می شود.
او معتقد بود اینكه متاسفانه در برخی رسانه ها و روزنامه ها از اصطلاح حجم خوری استفاده می شود تعبیر درستی نیست: اكنون تمام امور اپراتورها به شكل هوشمند صورت می گیرد و به شكل دستی نیست تا امكانی وجود داشته باشد تا حجم مصرف مشترك تغییر كند. ما در ابتدا احساس كردیم ممكن است در سیستم فروش این اپراتورها مشكلی وجود داشته باشد اما پس از بررسی های صورت گرفته به این قطعیت رسیدیم كه هیچ مشكلی در این زمینه وجود ندارد. آنچه باعث پایان زودهنگام حجم بسته های اینترنت می شود، استفاده مشتركان از فایل های ویدئویی است كه حجم اینترنت را با سرعتی بسیار بالا به پایان می رساند. استفاده از فایل ویدئویی در تمام دنیا حجم پهنای باند بالایی را مصرف می كند.
نحوه جلوگیری از مصرف اینترنت ناخواسته در سیستم عامل Android و iOS
یكی از دلایل مصرف بی رویه اینترنت در گوشی های هوشمند می تواند فعال بودن اپلیكیشن ها در پس زمینه ی گوشی باشد؛ در حالی كه ممكن است كاربر از این اپلیكیشن ها استفاده نكرده و یا به ندرت مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین توصیه ای كه همواره از طرف مسئولان و كارشناسان برای جلوگیری از تصور حجم خوری داده می شود این است كه این برنامه ها را غیرفعال كنید.
برای كنترل میزان مصرف اینترنت در سیستم عامل iOS و گوشی های آیفون، ابتدا از طریق منوی گوشی وارد setting شده و سپس به قسمت cellular رفته و برنامه های غیرضروری را غیرفعال كنید. پس از آن وارد قسمت general شده و گزینه ی background app refresh را نیز غیرفعال كنید. در گوشی های اندرویدی هم لازم است ابتدا وارد setting شده و سپس به قسمت mobile data و data usage بروید. در این قسمت می توانید دریابید كه كدام اپلیكیشن ها بیشترین دیتا را مصرف می كنند. بنابراین می توان برنامه های غیرضروری را غیرفعال كرد.
بدین ترتیب با غیرفعال شدن برنامه ها و اپلیكیشن های اینترنتی كه از آنها استفاده نمی شود یا به روزرسانی خودكار این برنامه ها، می توان تا حد زیادی مصرف اینترنت گوشی های هوشمند را كنترل كرد.

 

1396/06/11
21:58:59
5.0 / 5
4731
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات