معاون وزیر ارتباطات:

ضربات ریسك در شبكه های اجتماعی

ضربات ریسك در شبكه های اجتماعی به گزارش دیجیتالر نصراله جهانگرد با اشاره به مبحث شبكه های اجتماعی در كشور اظهار داشت: نبود زیرساخت های مناسب و آمادگی فرهنگی و اجتماعی در كشور همگام با تغییرات و تحولات سبب شد در معرض ضربات ریسك های آن قرار بگیریم و پیشگامان حوزه ICT جهان با تولید شبكه های اجتماعی از فرصت های موجود در كشور ما به نفع خود استفاده كنند. این مورد به علت شكاف ایجادشده بین ما و تغییر و تحولات فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات كیش، با اشاره به تحولات نظام بشری و بروز مظاهر این تحول در بخش هایی از كشور اظهار داشت: امروزه شاهد ظهور تغییر و تحول در جنبه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و... در جامعه هستیم، درحالی كه زیرساخت ها و بستر لازم برای این تغییرات و تحولات در كشور فراهم نشده است.
جهانگرد ابراز امیدواری كرد كه با حمایت مردم و تولید اعتماد عمومی از این معضل، ریسك ها و خطرات اقتصادی عبور كرده و ضمن استفاده از زوایای مختلف شبكه های اجتماعی بر بستر فناوری داخلی كه سكوهایی برای بهره برداری از فرصت های اقتصادی می باشد، از این معضلات به وجود آمده عبور نماییم.
جهانگرد خاطرنشان كرد: سرعت تغییرات در ارتباطات بسیار زیاد است و كشور ما هم اكنون در موقعیت تحول قرارگرفته است كه باید سازوكار، مكانیزم، مقررات حقوقی، مالی و فرهنگی مناسب با این شرایط را هم مهیا نماییم.
وی با اشاره به اینكه در تغییرات و تحولات باید هم فرصت ها وهم ریسك ها دیده شوند، خاطرنشان كرد: لازم است در یك برنامه روشن ملی و با ثبات مدیریت، گام هایمان را ببینیم و تاكید دارم همه فعالان این عرصه در این مقطع به اثرات تاریخی تحولات فناوری كشور توجه نمایند.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اشتغال زایی و درآمدزایی بالای حوزه فناوری اطلاعات و تأثیر آن بر رونق اقتصادی كشور تصریح كرد: تسهیل فعالیت ها، خدمات و فرآیندها در حوزه های مختلف صنعت، معدن، كشاورزی و... بخشی از دستاوردهای تحول فناوری كشور است.
وی علت برگزاری این همایش را در جزیره كیش به دو فرصت موجود در این منطقه مرتبط دانست و عنوان كرد: تغییر پلتفرم كیش و پیاده سازی آن بعنوان یك جامعه نمونه در بهره وری از نهاده ها، انرژی و اقتصاد یكی از این دلایل است و دلیل دیگر اهمیت جزیره كیش از جنبه های مختلف بعنوان فرصتی بزرگ برای سرزمین مادری است. ما در این صنعت باید بین المللی شویم و كیش می تواند فرصت بین المللی شدن در حوزه ICT را فراهم آورد.
جهانگرد در انتها ابراز امیدواری كرد با تدابیری كه اتخاذ می گردد بتوانیم از ظرفیت جزیره كیش برای بین المللی سازی صنعت IT كشور و مبادله فنی، تجاری و اقتصادی در زمینه وارد كردن دانش تكنولوژی و انتقال و فروش آن استفاده نماییم و جزیره كیش در این زمینه بعنوان الگویی در كشور معرفی شود.
نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات كیش با حضور معاون وزیر ارتباطات، رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور، مدیركل دفتر نوآوری و سرمایه گذاری وزارت ارتباطات، عصر دوشنبه 3 اردیبهشت در مركز همایش های بین المللی كیش راه اندازی شد.
این نمایشگاه با عنوان كیتكس 2018 در فضایی به وسعت 7 هزار مترمربع در مركز بین المللی نمایشگاه های كیش میزبان علاقه مندان است و 57 شركت كننده تا ششم اردیبهشت در حوزه های شهر هوشمند، اینترنت اشیاء، هوشمند سازی و امنیت اطلاعات، آخرین توانمندی های خویش را عرضه می كنند. برگزاری رقابت های كامپیوتری و ساخت نرم افزارهای كاربردی، حضور استارتاپ ها و برپایی سمینارها و كارگاه های تخصصی از برنامه های جنبی این نمایشگاه است.


 

1397/02/04
15:12:04
5.0 / 5
5163
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات