وزیر ارتباطات مطرح كرد:

علت حذف برنامه های ایرانی از گوگل پلی

علت حذف برنامه های ایرانی از گوگل پلی به گزارش دیجیتالر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت كه برای حل مشكل فعالیت اسنپ و تپسی در كرج مذاكراتی انجام گردیده است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت حذف برنامه های ایرانی در گوگل پلی گفت: پیگیری هایی صورت گرفته و بررسی حقوقی انجام شده تا ببینیم دلایل حذفش چه بوده و این اتفاق به چه دلیل افتاده؛ چرا كه موضوع گوگل پلی تا حدودی با موضوع اپل متفاوت است.
وی افزود: لازم است فرصت بیشتری داشته باشیم تا با انجام تحقیقات بیشتر درباره هر دو مورد نتایج را اعلام كنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره انتشار اخباری درباره قطع ارتباط GSMA در كشورمان گفت: اپراتورهای ایرانی همچون همراه اول از ابتدای راه عضو GSMA بودند و باتوجه به این كه تعاملات مالی داشتند، هر ساله برای این عضویت GSMA از OFAC مجوز می گرفت.
وی خاطر نشان كرد: GSMA اعمال تحریم نكرده و مقرراتی نیز در این رابطه وجود نداشته، آن چه اتفاق افتاده این است كه درباره همراه اول از وزارت خزانه داری آمریكا استعلامی انجام دادند و این وزارتخانه برای عضویت همراه اول مجوز صادر نكرده است.
وزیر ارتباطات یادآور شد: این مسئله عدم صدور مجوز برای همراه اول مشكلی برای ما ایجاد نمی كند، یك بحث مربوط به محدودیت هایی است كه برای تبادلات مالی میان اپراتورها در سرویس های رومینگ ایجاد شده اما برای عضویت همراه اول در GSMA در ۲ سال گذشته مجوز صادر نشده بود و شركت های ایرانی بعضاً نمی توانستند با نام خود حضور پیدا كنند كه در پی مذاكراتی كه صورت گرفت، این مجوز صادر شده و شركت های ایرانی نیز حضور پیدا می كند. در رابطه با موضوع محدودیت تبادلات مالی نیز مستنداتی از همراه اول درخواست شده و هم اكنون همراه اول درحال پیگیری موضوع برای ارسال مستندات است.
آذری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره حكم اخیر دادستانی درمورد فعالیت اسنپ و تپسی در برخی استان های كشور گفت: دادستانی اقدامی نكرده است. آن چه در استان البرز و شهر كرج بوده مربوط به این است كه شهرداری كرج شكایتی را تقدیم دادستانی این شهر ارسال كرده و دادستانی كرج این شكایت را از شهرداری كرج وصول كرده است.
وی با اشاره به مذاكرات خود با استاندار پیشین البرز اظهار كرد: باتوجه به انتصاب استاندار جدید كرج كه امروز در جلسه هیات دولت صورت گرفت. باید بگویم كه با استاندار سابق این استان صحبت كرده و معاون بنده نیز پیگیری هایی انجام داده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح كرد: باید به كسب و كارهای سنتی احترام بگذاریم. نكته مهمی است و آن ها نیز باید گذران زندگی كنند اما این كه كسب و كار سنتی در مقابل حوزه توسعه تكنولوژی مقاومت كند و اجازه ندهد خدمات رفاهی بهتری به مردم برسد، برای هیچكس قابل قبول نیست.
وی با تاكید بر تحولی كه در سال های اخیر در سایه حضور سرویس های خدماتی حمل و نقل اینترنتی در كشور برای شهروندان ایجاد شده، گفت: كاهش زمان انتظار برای استفاده از تاكسی و ارتقای سطح امنیت مسافران شهری حائز اهمیت است و طبیعتاً از استاندار البرز خواستیم كه همان طور كه اتحادیه تهران نیز خدمات خود را در بستر نوین ارائه كرد. تاكسیرانی كرج نیز می تواند تجهیز شود و در صورت لزوم ما و همچنین تاكسیرانی تهران نیز می تواند كمك كند.
آذری جهرمی خاطرنشان كرد: به هر حال همیشه وقتی سرویس های جدید می آیند، چالش هایی نیز به همراه می آورد اما نكته حائز اهمیت این است كه ما حمایت از كسب و كارهای جدید و مدرن را وظیفه خود می دانیم و این درحالی است كه باید به نیازهای بخش سنتی نیز توجه كنیم.
وی همچنین درباره اصلاح قیمت اینترنت گفت: این مسئله جزو دستورهای كاری اولیه ما در وزارت ارتباطات بوده و هم اكنون نیز موضوع در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در حال بررسی است.
 

1396/06/22
21:31:21
5.0 / 5
5280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات