از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری صورت گرفت؛

تصویب پشتیبانی از 24 طرح علمی و پژوهشی

تصویب پشتیبانی از 24 طرح علمی و پژوهشی دیجیتالر: تهران- پشتیبانی از 24 طرح پژوهشی حوزه علوم و علوم زیستی توسط صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مصوب شد تا بزودی اجرایی شوند.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، كارگروه علوم و علوم زیستی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری در آخرین جلسه خود بعد از بررسی های طرح های پژوهشی كه برای حمایت به این كارگروه ارسال شدند، پشتیبانی از 24 طرح پژوهشی این حوزه را تصویب كرد.
این طرح ها بنیادی و كاربردی بوده و شامل حوزه هایی همچون زیست شناسی، بیوشیمی، زمین شناسی، فیزیك و ریاضی است. انتشار مقاله و تولید محصول هم همچون اهدافی است كه این كارگروه در پشتیبانی از این طرح ها در نظر دارد. همینطور در این جلسه تعداد 10 طرح دریافتی مورد بررسی قرار گرفت و برای 4 طرح داور تعیین شد و بقیه در اولویت حمایت قرار نگرفت.
بر اساس این گزارش، با عنایت به اهمیت فراگیری كلیه علوم اعم از رشته ای و بین رشته ای، گروه های پژوهشی موجود در صندوق با عنوان كارگروه های تخصصی تعریف شده اند كه پژوهشگران با عنایت به رشته خود طرح و ایده مد نظر خویش را برای دریافت حمایت به كارگروه مربوطه ارسال می كنند و بعد از داوری و بررسی ها طرح های مصوب مشخص می شوند.
این اقدام با هدف كمك به پیشبرد مرزهای دانش و حل مسائل اساسی كشور بر مبنای اولویت های علمی كشور در شاخه های مختلف علوم در چارچوب عرصه های اولویت داری اعلام می گردد.
صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران كشور دارای 13 كارگروه تخصصی با مبحث های مختلف است كه طرح های عرضه شده از جانب محققان و پژوهشگران را مورد بررسی قرار می دهد و با تصویب هریك از طرح ها، میزان حمایت مادی و معنوی آن طرح، از جانب صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران كشور مشخص می گردد.
صندوق در جهت توسعه علم و فناوری در كشوربا بررسی طرح ها در كارگروه های مختلف، كرسی های پژوهشی ملی و بین المللی و نیزگرنت پژوهشی ( پژوهانه) ملی و بین المللی اعطاء می كند.
علمی**1023**1440


1397/02/11
14:32:12
5.0 / 5
4432
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات