معاون رئیس جمهوری:

تنها راه حل مشكل استانها عقل و دانش است

تنها راه حل مشكل استانها عقل و دانش است دیجیتالر: زاهدان - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: حل مشكل استانها با پول امكانپذیر نیست بلكه با بهره گیری از عقل و دانش و باور خودمان به راحتی قابل حل است و باید به سمت كسب و كارهای نوین حركت كنند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا سورنا ستاری دوشنبه شب در نشست امضای تفاهم نامه های همكاری منطقه ویژه انرژی های تجدید پذیر و منطقه ویژه علم و فناوری در سواحل مكران كه در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار گردید تصریح كرد: نیروهای انسانی باید ظرفیت های استان را شكوفا كنند و نگاهی به بیرون نداشته باشند.
وی بیان كرد: با پول نفت نمی توان مملكت را چرخاند بلكه باید به سمت كسب و كارهای نوین حركت كرد.
وی اضافه كرد: بخشی مهم اقتصاد كشور «نیروی انسانی» است كه متاسفانه مفغول مانده است.
وی خاطرنشان كرد: برای توسعه و پیشرفت كشور باید از ظرفیت نیروی انسانی به خوبی بهره برد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: از روزهای نخست كه بحث اقتصاد دانش بنیان در كشور شروع شد جوانان تحصیل كرده و اهل ریسك وارد این میدان شدند.
ستاری تصریح كرد: نسل جدیدی از كار آفرینی در كشور در حال شكل گیری است و بزودی شاهد شركت های عظیم دانش بنیان در این حوزه خواهیم بود.
وی بیان كرد: ما فكر می نماییم كه اشتغال را با پول دولتی می توان درست كرد در حالیكه باید تفكرات خودمان را تغییر داده و به سمت كسب و كارهای نوین حركت نماییم.
وی خاطرنشان كرد: بهره گیری از روش های نوین كسب و كار بدون اینكه هزینه های چندانی در بر داشته باشد بازدهی خوبی در زمینه تولید اشتغال و درآمد زایی دارد.
وی اضافه كرد: مشكل امروز ما فراموش كردن دانش و ظرفیت های خودمان است در حالیكه وقتی خودمان را دیدیم و توانمندیهای خویش را باور كردیم و از ظرفیت های درونی خود غافل نشدیم مشكلات به خوبی حل می گردد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: زمانی موفق هستیم كه بر مشكلات غلبه نماییم امروز هرچه پارك علم و فناوری تقویت و فناوری به اقتصاد وصل شود موفق خواهیم بود.
ستاری تصریح كرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه استفاده از كسب و كارهای نوین دارد.
وی اضافه كرد: با بهبود وضعیت كسب و كارهای نوین در سیستان و بلوچستان سرمایه گذاران بخش خصوصی تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در این استان پیدا می كنند.
وی بیان كرد: ظرفیت های ذاتی در حوزه گردشگری و صنایع دستی در سیستان و بلوچستان وجود دارد كه باید نهایت استفاده را برد.
وی خاطرنشان كرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت های ویژه ای در زمینه كشت گیاهان دارویی در كشور دارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: برای حل مشكلات كم آبی در سیستان و بلوچستان كارهای بسیار زیادی در حال انجام می باشد كه به محض نتیجه بخش بودن آنها اطلاع رسانی خواهد شد.
ستاری با اشاره به توانمندی نیروهای جوان این استان خاطرنشان كرد: بچه های كویر با اعتماد به نفس بالا، هوش و ذكاوت غنی ظرفیت بالایی برای توسعه هستند و بایستی این استعدادها و ظرفیت ها به خوبی شكوفا شود.
وی تصریح كرد: دانشگاهها باید منشا تحولات استان و دانشجویان به كارآفرینان آینده تبدیل شوند.
استاندار سیستان و بلوچستان هم در این نشست اظهار داشت: این استان از ظرفیت نیروی انسانی خلاق و كارآفرین برخوردار می باشد.
سید دانیال محبی تصریح كرد: جوانان نقش بی بدیلی در توسعه دارند و باید از توانمندی آنان به خوبی استفاده گردد.
وی خاطرنشان كرد: سیستان و بلوچستان در حوزه انرژی های نو، معادن، كشاورزی و غیره ظرفیت های بسیار خوبی دارد كه باید شكوفا شود.
وی با اشاره به اینكه جوانان در هر عرصه ای وارد شدند منشا تحول و توسعه بوده اند، بیان كرد: جوانان در دوران دفاع مقدس به خوبی جنگ را پشتیبانی كردند.
وی اضافه كرد: جوانان امروز هم باید نقش بی بدیل خودشان را در توسعه كشور و بخصوص سیستان و بلوچستان ایفا كنند.
مدیركل دفتر جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان هم در حاشیه این نشست به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این نشست 2 تفاهم نامه به امضای معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، استاندار، وزارت نیرو و مدیر عامل منطقه آزاد چابهار رسید.
ماندانا زنگنه تصریح كرد: تفاهم نامه ای میان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، استانداری سیستان و بلوچستان و وزارت نیرو در زمینه انرژی های تجدید پذیر با وسعت 20 هزار هكتار از اراضی استان به امضا رسید.
وی ادامه داد: این اراضی در میل نادر، گراغه و رامشار برای تولید انرژی بادی و خورشیدی اختصاص یافته كه تمامی مجوزهای لازم برای این مناطق دریافت شده است.
وی خاطرنشان كرد: این تفاهم نامه برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان، انتقال فناوری روز دنیا در صنایع وابسته به انرژی های تجدید پذیر، پشتیبانی از شركت های دانش بنیان به منظور تولید فناوری های بومی متناسب با انرژی های تجدید پذیر و تولید بستر توسعه و تجاری سازی های در رابطه با صنایع تجدید پذیر به امضا رسید.
مدیر كل دفتر جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تفاهم نامه مربوط به سواحل مكران هم میان استانداری سیستان و بلوچستان، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و سازمان منطقه آزاد چابهار برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان در جهت توسعه این سواحل به امضا رسید.
زنگنه تصریح كرد: منطقه ای در چابهار برای توسعه و تجاری سازی فناوری ها، پشتیبانی از شركت های دانش بنیان به منظور تولید فناوری های بومی، تسریع و تسهیل فرآیند سرمایه گذاری، راه اندازی كسب و كارهای نوین و دانش بنیان در منطقه آزاد چابهار در نظر گرفته شده است.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر یك روزه به سیستان و بلوچستان با سفر به شمال این استان علاوه بر شركت در نشست علمی با مسئولان دانشگاه زابل عملیات اجرایی ساخت اولین نیروگاه خورشیدی شناور كشور بر روی چاه نیمه سوم در شهرستان زهك را كلنگ زنی كرد.
بازدید از مجتمع تحقیقاتی حضرت بقیه الله الاعظم(عج) دانشگاه زابل، افتتاح نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی در زاهدان، شركت در نشست امضای تفاهم نامه میان استانداری، منطقه آزاد چابهار و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری از دیگر برنامه های سفر یك روزه سورنا ستاری به این استان بود.
3213**6081


1397/02/25
14:51:21
5.0 / 5
4991
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات