روسیه فیسبوك را مسدود می كند

روسیه فیسبوك را مسدود می كند به گزارش دیجیتالر دیده بان اینترنت روسیه به فیسبوك هشدار داده است كه در سال ۲۰۱۸ در این كشور مسدود خواهد گردید، مگر آنكه با قانون ذخیره سازی اطلاعات كاربران محلی منطبق گردد.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، الكساندر زارف، رییس دیده بان رسانه ای روسیه موسوم به "روسكومنادزور" به خبرنگاران گفت: عمل به این قانون برای همه اجباری است. ما در تلاش هستیم تا فیسبوك را مجبور به رعایت این قانون كنیم و این امر قطعا در سال ۲۰۱۸ محقق خواهد شد.
این قانون جنجالی كه در سال ۲۰۱۴ تصویب شد، سرویس های پیام رسان خارجی، موتورهای جست وجو و شبكه های اجتماعی را ملزم به ذخیره اطلاعات شخصی كاربران روسی در داخل روسیه می كند.
این قانون كه با مخالفت شدید صنعت ارتباطات مواجه شد، اقدامی است كه ظاهرا برای اعمال فشار بر سایت هایی مانند فیسبوك و توییتر است تا اطلاعات كاربرانشان را در اختیار دولت قرار دهند.
زارف گفت: در هر موردی این قانون را اجرا خواهیم كرد و در غیر این صورت، فعالیت شركتی كه قانون را نپذیرد در روسیه متوقف خواهد شد؛ مانند اتفاقی كه متاسفانه برای سایت لینكدین افتاد. در اجرای این قانون هیچ استثنایی وجود نخواهد داشت.
سال گذشته پس از آن كه روسكومنادزور اعلام كرد، شبكه حرفه ای لینكدین قانون ذخیره سازی اطلاعات شخصی را رعایت نكرده، تامین كنندگان اینترنت روسیه، این سایت را مسدود كردند.
این اظهارات زارف پس از آن صورت می گیرد كه فیسبوك افشا كرد، یك حساب كاربری ساختگی مرتبط با روسیه، برای تبلیغاتی كه می توانست بر انتخابات سال گذشته آمریكا تاثیر بگذارد، پول پرداخت می كرد.
فیسبوك اعلام كرد كه یافته های خود را با مسئولان آمریكا به اشتراك می گذارد.
این تهدیدها برای ممنوعیت سایت های "خاطی" در حالی مطرح می شود كه روسیه برای انتخابات ریاست جمهوری ماه مارس آینده آماده می شود. فیسبوك، سایتی است كه به طور گسترده توسط فعالان اپوزیسیون دولت ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، برای هماهنگی اعتراضات و انتشار بیانیه های سیاسی استفاده می شود.
الكسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه نیز برای برقراری ارتباط با حامیانش از فیسبوك استفاده می كند.
این شبكه اینترنتی همچنین امكان دور زدن تلویزیون دولتی را برای وی فراهم می كند؛ تلویزیونی كه فقط پوششی منفی را از فعالیت های اپوزیسیون منعكس می كند.
زارف افزود: ما به خوبی متوجه هستیم كه فیسبوك كاربران قابل توجهی در روسیه دارد اما از طرف دیگر به این موضوع نیز توجه داریم كه فیسبوك تنها سرویس ارتباطی موجود نیست و شبكه های اجتماعی دیگری نیز در دسترس هستند.

 

1396/07/05
15:38:37
5.0 / 5
5340
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات