ستاری اعلام كرد:

شتاب تجاری سازی فناوری های پهپاد با ورود بخش خصوصی

شتاب تجاری سازی فناوری های پهپاد با ورود بخش خصوصی دیجیتالر: تهران- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: تجاری سازی فناوری ها نیازمند وجود زیرساخت مساعد برای فعالیت بخش خصوصی است و ورود توانمندی های فناورانه حوزه پهپاد با نقش آفرینی بخش خصوصی شتاب می گیرد.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دكتر سورنا ستاری در افتتاح اولین مركز نوآوری پهپادهای تجاری اظهار داشت: با نقش آفرینی بخش خصوصی در صنعت و فناوری پهپادها، تجاری سازی و ورود فناوری های این حوزه با شتاب بیشتری وارد زندگی مردم می گردد.
وی با بیان این كه از این دست مراكز نوآوری در دیگر حوزه های فناوری هم شكل می گیرد، اظهار نمود: این حوزه با عنایت به رشد شتابان و فناوری های خاص و نوآوری و هم لزوم وجود آن در كشور با عنایت به افق روشن آن، جزو اولویت های اصلی حوزه فناوری است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور تصریح كرد: باید با تولید زیرساخت لازم زمینه و هم ساختارسازی بخش خصوصی ورود توانمندی ها به بازار فراهم گردد.

**حمایت از طرح های فناور حوزه پهپاد
محمدحسن برزگر مدیر مركز نوآوری پهپادهای تجاری هم در سخنانی تصریح كرد: این اولین مركز تخصصی در حوزه نوآوری و فناوری های پهپادها است كه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از نوآوری ها ایده های فناورانه این حوزه كه دارای ظرفیت تجاری سازی باشند حمایت می كند.
وی با اشاره به حمایت بیش از 30 پروژه نوآور در این مركز نوآوری اضافه كرد: در این مركز، ایده هایی كه توسط گروه های نوآور عرضه می گردد و توانایی حركت به سمت بازار تجاری را دارند، حمایت می شوند و با شعبه هایی كه در دانشگاه ها بوجود آمده بخش قابل توجهی از این ایده ها وارد بازار تجاری شدند.

**تولید پهپادهای تجاری با قابلیت عرض بین المللی
منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری هم با اشاره به ظرفیت این مركز برای پشتیبانی از تولید پهپادهای تجاری برای بازار های بین المللی اظهار داشت: این مركز نوآوری با كوشش برای بهره مندی از تمامی قابلیت ها می تواند ظرفیتی را تولید كند تا پهپادهایی با قابلیت های ویژه تولید شود كه با نگاه تجاری به بازارهای بین المللی، به مشتریان خارج از كشور عرضه می گردد.
وی به محصولات و پروژه های مستقر در این مركز نوآوری اشاره نمود و اظهار داشت: بخشی از این پروژه ها، برگزیده های مسابقات پهپادی هستند كه این مركز با همكاری بخش خصوصی از آنان برای تجاری سازی محصولاتشان را در قالب یك شركت دانش بنیان حمایت می كند. دومین گروه پهپادهایی هستند كه تولید شده اند و در بخش های گوناگون استفاده می شوند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های هوایی و هوانوردی معاونت علمی ادامه داد: این مركز برای تمامی فعالان این عرصه یك زنجیره تأمین بوجود می آورد به صورتی كه تولید و ساخت پهپاد اقتصادی و به صرفه باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همینطور در ادامه از مركز نوآوری ولنس(wellness) دیدن كرد. این مركز نواوری از تمامی ایده ها و فناوری هایی كه در حوزه بهبود كیفیت و سبك زندگی و سلامت فعالیت دارند حمایت می كند.
علمی ** 1836 **2017


1397/03/09
18:06:45
5.0 / 5
4348
تگهای خبر: ساخت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات