رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای خبرداد:

حضور حدود 70 استارتاپ خارجی در الكامپ 24

حضور حدود 70 استارتاپ خارجی در الكامپ 24 دیجیتالر: تهران - رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور، پیش بینی نمود كه 50 تا 70 استارتاپ خارجی در سالن الكام استارز «Elecom stars» بیست و چهارمین نمایشگاه الكامپ حضور خواهند داشت.


بیست و چهارمین نمایشگاه الكامپ از ششم تا نهم مرداد ماه امسال با حضور فعالان این عرصه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می گردد و یكی از سالن های مهم آن الكام استارز است. الكام استارز یك بخش برای گردهمایی بهترین استارتاپ های ایرانی و خارجی در نمایشگاه الكامپ است.
ثبت نام حضور در بخش الكام استارز بیست و چهارمین نمایشگاه الكامپ از 5 خرداد ماه شروع شده و تا 12 خرداد ادامه دارد و تاكنون این شركت ها استقبال خوبی از این رویداد كرده اند.
محمدباقر اثنی عشری روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی چهارمین دوره الكام استارز در سالن همایش سازمان نظام صنفی اظهار نمود: مسئولان وزارت اطلاعات و فناوری ارتبات، مذاكراتی با 7كشور داشتند كه شركت های استارتاپی آنها در الكامپ 24 حضور داشته باشد و سازمان فناوری اطلاعات پیگیر این مورد است.
وی ادامه داد: نظر بعضی از دست اندركاران بر تهیه سالن مجزا برای این استارتاپ ها بود، اما پیشنهاد ما این است كه آنها در سالن استارتاپ های ایرانی حضور داشته باشند.
اثنی عشری تعاملات بیشتر بین استارتاپ های ایرانی و خارجی، برقراری ارتباطات بهتر و كسب تجربیات را از مزیت های حضور استارتاپ های خارجی در بخش الكام استارز بیان كرد و اظهار داشت: در تلاش هستیم تا میزبان تعدادی از استارتاپ های خارجی در نمایشگاه الكامپ 24 باشیم.
رئیس سازمان نظام صنفی كشور به برگزاری دومین دوره الكام گیمز اشاره نمود و اظهار داشت: در الكامپ 24 علاوه بر حضور شركت های استارتاپی، الكام گیمز « Elecom Games» هم برای دومین دوره برگزار می شود.
وی ادامه داد: در كشور نمایشگاه های مختلفی در این زمینه برپا می گردد اما توجه اصلی ما در این نمایشگاه به كسب و كار بازی ها و سرگرمی هایی كامپیوتری است.
اثنی عشری، برپایی سالن دولت هوشمند، پاویون استان ها و الكام استارز را از مهمترین برنامه های الكامپ 24 اعلام و ابراز امیدواری كرد كه سالن دولت هوشمند با استقبال بیشتر برپا شود تا خدمات دستگاه های اجرایی به نحو مطلوب عرضه شود.
وی ادامه داد: در صدد هستیم شركت های فناوری اطلاعات و ارتباطات سراسر كشور در قالب پاویون نظام صنفی استانی حضور گسترده تری داشته باشند.

** تمركز الكام گمیز بر تولید بازی های كامپیوتری ایرانی
مدیر بخش الكام استارز بیست و چهارمین نمایشگاه الكامپ هم در این نشست مطبوعاتی به استقبال فعالان بازی های كامپیوتری از این رویداد اشاره نمود و اظهار داشت: تمركز امسال الكامپ گیمز در جهت اهداف الكامپ استارز بر تولید بازی ها و سرگرمی های كامپیوتری ایرانی است.
آرش برهمند ادامه داد كه این كار در جهت نشان دادن توان و ظرفیت ایرانیان در زمینه تولید محتوای بازی و سرگرمی، انجام می گردد.
وی در مورد استقبال مجموعه های استارتاپی در الكامپ 24 اشاره نمود و اظهار داشت: شركت های استارتاپی در سه سال پیش برای نخستین بار فضای حدود 300 متری در بخشی از سالن 18 را به خود اختصاص دادند.
مدیر بخش الكام استارز بیست و چهارمین نمایشگاه الكامپ ادامه داد: در سال دوم این فضا به كل سالن 18 و در سومین سال حضور، شركت های استارتاپی فضایی به مساحت 4 هزار متربع ( سالن های 8 و 9 ) را به خود اختصاص دادند.
وی اظهار داشت: هر چند ثبت نام شركت های استارتاپی از 5 خرداد شروع شده و تا 12 خرداد ادامه دارد اما آمارهای اولیه نشان دهند استقبال خوب این شركت ها است و پیش بینی می گردد كه فضای 4 هزار متری پاسخگوی آنها نخواهد بود.
برهمند نمایشگاه الكامپ را بزرگترین بوم زیست استارتاپ ها اعلام نمود و اظهار داشت: تلاش شده بدون هیچ گونه جهت گیری تمام بازیگران و فعالان این مورد در نمایشگاه حضور داشته باشند.
مدیر بخش الكام استارز بیست و چهارمین نمایشگاه الكامپ اضافه كرد: تا كنون 3 پارك علم و فناوری مانند خراسان و اصفهان در این نمایشگاه ثبت نام كرده اند و پیش بینی می گردد تعداد این مجموعه ها افزایش یابد.
علمی ** 1201 **1440


1397/03/11
12:26:19
5.0 / 5
5512
تگهای خبر: الكامپ , بازی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات