اعلام نرخ خدمات پستی خارجی زمینی

اعلام نرخ خدمات پستی خارجی زمینی به گزارش دیجیتالر شركت ملی پست نرخ خدمات پستی خارجه زمینی را در انواع مرسولات و با تفكیك كشورها از گروه یك تا سه اعلام نموده است.


به گزار ش ایسنا، شركت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه ای در سایت خود نرخ انواع خدمات پستی خویش را در مناطق داخلی و برون مرزی را اعلام كرده كه بر مبنای آن تعرفه خدمات پستی شركت پست به مقاصد خارجی و از راه زمینی در مورد انواع خدمات و نامه ها و مرسولات بدین سان است:
نرخ نامه های عادی تا ۵۰۰ گرم به ترتیب برای كشورهای مقصد در گروه های یك تا سه به ترتیب ۱۱۷۰۰۰، ۱۵۰۰۰۰ و ۲۲۲۵۰۰ ریال از ۵۰۱ گرم تا ۱۰۰۰ گرم هم به همین ترتیب ۱۷۳۰۰۰، ۲۲۱۵۰۰ و ۳۲۷۰۰۰ ریال است. همینطور در رده وزنی ۱۰۰۱ تا ۲۰۰۰ هم این نرخ برای كشورهای گروه یك تا سه به ترتیب ۲۲۵۰۰۰، ۲۸۷۰۰۰ و ۴۲۵۰۰۰ ریال تعیین شده است.
برای ارسال مطبوعات عادی هم شركت پست رقم ۸۱۵۰۰، ۱۰۴۷۰۰ و ۱۵۴۰۰۰ ریال را برای گروه های مختلف در رده وزنی تا ۲۵۰ گرم تعیین كرده است. از ۲۵۱ تا ۵۰۰ گرم هم این رقم به ترتیب ۱۰۶۰۰۰، ۱۳۵۰۰۰ و ۲۰۰۰۰۰ ریال است. از ۵۰۱ تا ۱۰۰۰ گرم هم ارقام ۱۳۹۰۰۰، ۱۷۶۰۰۰ و ۲۶۲۰۰۰ ریال در نظر گرفته شده است. هر مطبوع عادی تا وزن ۲۰۰۰ گرم هم برای گروه های یك تا سه به ترتیب با ارقام ۱۷۹۰۰۰، ۲۲۹۰۰۰ و ۳۴۰۰۰۰ ریال قابل ارسال است.
در مورد نامه های سفارشی هم تا ۵۰۰ گرم مبالغ ۲۰۸۰۰۰، ۲۴۰۰۰۰ و ۳۰۸۰۰۰ ریال برای كشورهای گروه یك تا سه در نظر گرفته شده است. برای مرسولات تا ۱۰۰۰وزن گرم هم به ترتیب ۳۰۶۰۰۰، ۳۵۳۰۰۰ و ۴۵۱۰۰۰ ریال و برای مرسولات ۱۰۰۱ تا ۲۰۰۰ گرم هم مبالغ ۳۹۷۰۰۰، ۴۵۹۰۰۰ و ۵۸۸۰۰۰ ریال به عنوان كارمزد تعیین شده است.
در مورد مطبوعات سفارشی هم مطبوعات تا وزن ۲۵۰ گرم برای گروه های یك تا سه به ترتیب ۱۴۴۰۰۰، ۱۶۷۰۰۰ و ۲۱۴۰۰۰ ریال تعیین شده است. در وزن ۲۵۱ تا ۵۰۰ گرم هم مبالغ ۱۸۸۰۰۰، ۲۱۷۰۰۰ و ۲۷۸۰۰۰ ریال مشخص شده است. همینطور برای مطبوعات سفارشی از ۵۰۱ تا ۱۰۰۰ گرم هم باید به ترتیب گروه ها مبالغ ۲۴۴۵۰۰، ۲۸۳۰۰۰ و ۳۶۲۰۰۰ ریال پرداخت شود. از ۱۰۰۱ تا ۲۰۰۰ گرم هم به ترتیب نرخ خدمات پستی ۳۱۸۰۰۰، ۳۶۷۰۰۰ و ۴۷۰۰۰۰ ریال است.
برای كیسه های سفارشی هم با احتساب هركیلو و كسر آن تا سقف ۵ كیلوگرم به مقصد كشورهای سه گانه به ترتیب ۸۵۵۵۰۰، ۱۳۱۴۵۰۰و ۲۸۸۵۰۰۰ ریال است. در بسته مازاد بر ۵ كیلوگرم برای هركیلوگرم و كسر آن به ترتیب ارقام ۱۲۸۰۰۰، ۱۹۷۰۰۰ و ۴۳۳۰۰۰ ریال باید پرداخت شود.
همچنین برای بسته های كوچك سفارشی هم بسته های تا ۵۰۰ گرم به ترتیب ارقام ۱۹۴۷۵۰، ۲۲۶۲۵۰ و ۳۰۱۰۰۰ تعیین شده است. از ۵۰۱ تا ۱۰۰۰ گرم به ترتیب ۲۸۷۰۰۰، ۳۳۳۵۰۰ و ۴۴۲۰۰۰ ریال و از ۱۰۰۱ تا ۲۰۰۰ گرم هم مبالغ ۳۷۲۵۰۰، ۴۳۱۵۰۰ و ۵۷۴۰۰۰ ریال معین شده است.
شركت ملی پست جمهوری اسلامی ایران برای خدمات امانت سفارشی خود برای هر كیلوگرم و كسر آن به ترتیب مقاصد كشورهای گروه یك تا سه ۴۵۸۰۰۰، ۶۵۵۰۰۰ و ۸۷۸۰۰۰ ریال است. بسته های امانت سفارشی مازاد بر یك كیلوگرم و كسر آن هم به ترتیب ۱۳۷۰۰۰، ۱۹۶۵۰۰ و ۲۶۴۰۰۰ ریال است.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، كشورهای مقصد كه در هركدام از گروه های یك تا سه قرار می گیرند به ترتیب زیر است:
گروه یك شامل كشورهایی همچون آذربایجان، آلبانی، اردن، امارات، بحرین، بوسنی، سوریه، عمان، عراق، قطر، كویت، لبنان، مقدونیه و یمن، ازبكستان، افغانستان، استونی، اسلوواكی، اسلوونی، الجزایر، اوگاندا، بلاروس، بلغارستان، بنگلادش، پاكستان، تانزانیا، تركمنستان، تركیه، چك، سریلانكا، عربستان، كرواسی، گرجستان، لوگزامبورگ، لهستان، لیتوانی، مغولستان، مصر، مولداوی و هندوستان است.
گروه دوم در جدول تقسیم بندی كشورها شامل اكراین، پرتغال، تاجیكستان تونس روسیه رومانی زامبیا، ساحل عاج سنگاپور سومالی، صربستان، قبرس، قرقیزستان، قزاقستان، كامبوج، كره جنوبی، كره شمالی، كنگو، كومور، لتونی، لیبی، مالت، مالدیو، مالزی، مجارستان، مراكش، موریس، نیكاراگوئه، یونان، آلمان، اتریش، اتیوپی، اسپانیا، انگلستان، اندونزی، ایتالیا، ایرلند شمالی، بلژیك، پاراگوئه، تایلند، دانمارك، ژاپن، چین، سودان، سوئد، سوئیس، سنگال، غنا، فرانسه، فنلاند، فیلیپین، ماداگاسكار، نروژ، نیجریه، هلند و هنگ كنگ و ویتنام است.
گروه سوم هم شامل كشورهایی همچون آرژانتین، آفریقای جنوبی، آمریكا، اروگوئه، استرالیا، اكوادر، برزیل، بوتسوانا، بوركینافاسو، پرو، تایوان، دومنیكن، زیمباوه، شیلی، كاستاریكا، كانادا، كلمبیا، كوبا، كنیا، گینه، لیبریا، مكزیك، نیجر، نیوزیلند، ونزوئلا، ژاپن، غنا و نیجریه است.
كشورهایی كه در هیچكدام از گروه های فوق نمی شاند در گروه ۲ قرار می گیرند.


 

1396/07/14
18:29:32
5.0 / 5
5566
تگهای خبر: پست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات