در دهه فجر امسال

381 روستای چهارمحال و بختیاری به شبكه اینترنت متصل می گردد

381 روستای چهارمحال و بختیاری به شبكه اینترنت متصل می گردد دیجیتالر: شهركرد- مدیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری از عملیات اجرایی فاز دوم اتصال 381 روستای استان به شبكه اینترنت اطلاع داد و اظهار داشت: با برنامه ریزی انجام شده این طرح ملی تا دهه فجر بهره برداری می گردد.


مرتضی بلالی دهكردی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اضافه كرد: با اجرای این طرح، امسال بیش از 70 درصد جمعیت روستایی و عشایری استان از مزایای شبكه اینترنت (ICT)برخوردار خواهند شد.
وی خاطرنشان كرد: هم اكنون 120 روستای پرجمعیت استان از خدمات اینترنت برخوردار می باشند كه این تعداد آبادی هم در دولت تدبیر و امید در فاز نخست به این شبكه بین المللی اینترنت پیوستند.
مدیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری اضافه كرد: با اتصال روستاهای هدف به شبكه اینترنت، امكان دایر كردن دفاتر پیشخوان دولت به منظور سهولت در انجام خدمات دولتی در روستاها فراهم می گردد.
بلالی، انجام خدمات الكترونیكی شامل پرداخت قبوض، انجام امور بانكی، ثبت نام در مراكز آموزشی و انجام و كارگاه توجیهی مركز ترویج جهاد كشاورزی برای كشاورزان را از دیگر مزایای این شبكه اطلاع رسانی عنوان نمود.
وی از تامین تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز برای 28 دفتر پیشخوان روستایی در نیمه نخست امسال اطلاع داد و اظهار داشت: با تحویل این تجهیزات، بخشی از مشكلات زیرساخت دفاتر دارای اولویت برطرف خواهد شد.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای یش از 947 هزار نفر جمعیت است كه حدود 370 هزار نفر آن در مناطق روستایی و عشایری ساكن هستند.
6199/2097


1397/03/22
14:16:59
5.0 / 5
4951
تگهای خبر: اینترنت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات