تشریح دلایل عمده شكایات كم فروشی اینترنت

تشریح دلایل عمده شكایات كم فروشی اینترنت دیجیتالر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه بیشترین موارد شكایات كم فروشی اینترنت مربوط به عدم رعایت امنیت مودم وای فای یا به روزرسانی اتوماتیك نرم افزارها بوده است، اظهار داشت: برخی شركت ها مشترك را بین دو تا پنج درصد بیشتر از چیزی كه به صورت واقعی دانلود می كند، شارژ می نمایند.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینكه بیشترین موارد شكایات كم‌فروشی اینترنت مربوط به عدم رعایت امنیت مودم وای‌فای یا به‌روزرسانی اتوماتیك نرم‌افزارها بوده است، گفت: برخی شركت‌ها مشترك را بین دو تا پنج درصد بیشتر از چیزی كه به صورت واقعی دانلود می‌كند، شارژ می‌كنند. البته آنها استدلال‌های مختلفی داشتند كه درباره این موضوع پس از گزارش سازمان تنظیم مقررات تصمیم‌گیری می‌شود.
 
 محمدجواد آذری جهرمی عصر دوشنبه در حاشیه دیدار وزیر حمل و نقل و ارتباطات و فناوری اطلاعات ارمنستان، با اشاره به اعلام اسامی و اعتراضات مربوط به كم‌فروشی اینترنت اظهار كرد: گزارش سازمان تنظیم مقررات تهیه و ارائه شده است. علت گزارش از شكایاتی كه واصل شده بود را بررسی كردند كه عمده علل، عدم آگاهی مردم در استفاده از خدماتی بود كه در اختیار دارند.
 
وی با اشاره به دلایل تصور افراد از كم‌فروشی اینترنت گفت: در برخی موارد امنیت مودم وای‌فای مناسب نبوده و پسوردشان توسط دیگران شناسایی شده و حجم اینترنت آنها مورد استفاده قرار گرفته است. مورد دیگر اینكه به‌روزرسانی نرم‌افزارها به صورت اتوماتیك انجام گرفته و آن را مدیریت نكردند. البته دلایل متعددی وجود داشته اما مهم‌ترین عامل این موارد بوده است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: مساله بعدی این است كه نارضایتی در بین مردم وجود دارد و از بین نرفته است. وظیفه آگاهی‌رسانی بر عهده شركت‌هاست كه به مردم ابزار لازم را بدهند تا میزان استفاده خود از اینترنت را ببینند. با بررسی شكایات، مردم آگاه می‌شوند بیشترین شكایات از كجاست و همین اطلاع‌رسانی‌ها باعث شده بسیاری از شكایات وارده كم شود. همچنین آمار منتشرشده اثر پیشگیرانه خود را داشته و شركت‌ها حساس شده‌اند.
 
آذری جهرمی با بیان اینكه سازمان تنظیم مقررات یك بررسی میدانی انجام داده و به صورت ناشناس حساب‌هایی را از تمام شركت‌ها خریداری كرده و مورد استفاده قرار داده، افزود: طبق این گزارش، بین دو تا پنج درصد از آنچه كه مشترك به صورت واقعی دانلود می‌كند، در شركت‌ها متفاوت است و آنها مشترك را مازاد شارژ می‌كنند. برای مثال اگر یك فایل ۱۰۰ مگابایتی را دانلود می‌كنند، ۱۰۵ مگابایت برایشان محاسبه می‌شود. البته شركت‌ها استدلال‌های مختلفی داشتند كه گزارش آن توسط سازمان تنظیم بررسی و در نهایت در مورد این موضوع مهم تصمیم‌گیری می‌شود.
 
ترانزیت، امنیت سایبری و تبادلات پستی، زمینه گسترش همكاری ایران و ارمنستان
 
وزیر ارتباطات همچنین پس از دیدار با واهان ماردیروسیان وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات ارمنستان، با اشاره به محورهای مطرح‌شده در این دیدار، ترانزیت، امنیت سایبری و تبادلات پستی را از زمینه‌های مناسب همكاری بین دو كشور برشمرد و با اشاره به روابط سازنده دو كشور از سال‌های گذشته، گفت: در این دیدار ضمن مرور همكاری‌های گذشته بر توسعه روابط تجاری دو طرف تاكید داشتیم.
 
وی به همكاری با كشور ارمنستان در حوزه ترانزیت بین‌الملل اشاره كرد و افزود: در دو سال گذشته ترانزیت عراق به اروپا از طریق ارمنستان  10 برابر افزایش داشته است كه مقرر شد با انجام مذاكرات سه‌جانبه از همین طریق، ترانزیت بین‌الملل به كشور تركمنستان نیز انجام شود. همچنین فعالان حوزه صنعت ICT  ارمنستان در نمایشگاه تله‌كام تهران حضور می‌یابند و در این بازدید با ظرفیت بخش خصوصی ایران در این حوزه برای همكاری‌های دو جانبه آشنا می‌شوند.
 
آذری جهرمی به تشكیل كمیته‌ای از دو كشور برای همكاری در حوزه امنیت سایبری نیز اشاره كرد و گفت: افزایش تبادلات پستی دو كشور و توسعه دیتاسنترها از دیگر موضوعاتی بود كه برای گسترش همكاری‌های دوجانبه مطرح شد. همچنین امیدواریم پس از انجام این توافقات تبادلات بین دو كشور چندین برابر ظرفیت فعلی شود.
 
وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات ارمنستان نیز با اشاره به روابط دیرینه ایران و ارمنستان، گفت: به موضوعات مطرح‌شده در این دیدار در آینده نزدیك به صورت عمیق‌تر پرداخته ‌می‌شود. سطح همكاری‌های دو كشور از ترانزیت تا همكاری‌های پستی و فناوری اطلاعات و امنیت سایبری گسترش‌ می‌یابد.
 
ماردیروسیان همچنین از تصمیم دو طرف برای تشكیل گروه‌هایی درباره نحوه همكاری‌های آینده دو كشور خبر داد و تاكید كرد: در این زمینه همایش‌ها و كنفرانس‌های مشتركی برگزار می‌شود.
 
وی در پایان از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران برای سفر به ارمنستان و بررسی موضوعات مطرح‌شده دعوت كرد.
1396/07/17
21:34:15
5.0 / 5
4658
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات