18 شركت دانش بنیان در لرستان فعالیت می كند

18 شركت دانش بنیان در لرستان فعالیت می كند دیجیتالر: خرم آباد - رئیس پارك علم و فناوری لرستان اظهار داشت: 18 شركت دانش بنیان تابحال در این استان تاسیس و در جهت توسعه تكنولوژی های جدید و ترویج كارآفرینی فعالیت می نمایند.


محمودرضا شاكرمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینكه در پارك علم و فناوری لرستان و مراكز رشد وابسته 108 شركت، 44 هسته فناور و 540 فناور به صورت مستقیم و غیر مستقیم فعال می باشند اضافه كرد: واحدهای فناور و شركت های دانش بنیان به جهت توسعه تكنولوژی های جدید، تولید ثروت در جامعه، اشاعه دانش، ترویج كارآفرینی، تولید مشاغل جدید، توسعه و پایدار كردن اقتصاد دانش بنیان و توسعه بهره وری اقتصادی تولید می شوند.
وی تصریح كرد: برای توسعه شركت های دانش بنیان در دنیایی كه دانایی حرف اول را می زند نیاز است مراكز حمایتی كه بتوانند همه جانبه از توسعه و پیشرفت این شركت ها حمایت كنند به وجود آیند.
وی با اشاره به اینكه یكی از مراكز مهم در ارتقای نوآوری ها و كارآفرینی و توسعه اقتصادی كشور، پارك های علم و فناوری و مراكز رشد است اظهار داشت: با حمایت های این مراكز، واحد های فناور و شركت های دانش بنیان، توسعه یافته و سبب جنب و جوش در چرخه اقتصادی كشور می شوند.
شاكرمی اضافه كرد: پارك های علم و فناوری می توانند جریان دانش و فناوری را درمیان دانشگاه و مراكز تحقیق و توسعه و صنعت برقرار كرده و رشد و توسعه اقتصادی را رقم بزنند.
رئیس پارك علم و فناوری لرستان همینطور اضافه كرد: در چند دهه اخیر كارآفرینی و دستیابی به اقتصاد مبتنی بر دانش جایگاه ویژه ای در اغلب كشورهای توسعه یافته پیدا كرده كه كشور ما هم چشم اندازی بر پایه دستیابی به این مهم در نظر دارد.
وی اظهار داشت: در همین راستا هدایت فارغ التحصیلان دانشگاه ها به راه اندازی واحدهای فناور و پشتیبانی از آنها با استفاده از پارك های علم و فناوری و مراكز رشد برای كاهش مخاطرات احتمالی حائز اهمیت است.
شاكرمی خاطرنشان كرد: كاهش فاصله علم و ثروت از یك سو و افزایش احتمال موفقیت موسسات نوپای فناور و شركت های كوچك و متوسط از جانب دیگر مبین نقش پاركهای علم و فناوری و مراكز رشد را در تقویت كارآفرینی است.
شاكرمی اظهار داشت: پاركهای علم و فناوری و مراكز رشد با همكاری سایر دستگاه های ذیربط می توانند در كاهش ریسك موسسات نوپا و افزایش موفقیتو توسعه اقتصادی كشور و همینطور تولید اشتغال پایدار موثر باشند.
وی در مورد زمینه فعالیت های پارك علم و فناوری لرستان اظهار داشت: بخش های كشاورزی، دامپروری، صنایع غذایی، صنایع دارویی، دیرینه شناسی و گردشگری، گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و صنایع كانی های غیرفلزی زمینه های فعالیت پارك علم و فناوری است.
شاكرمی خاطرنشان كرد: پارك علم و فناوری لرستان با عنایت به ظرفیت های بالقوه موجود در استان تلاش در عرضه خدمات خود به تمامی شهرستان های استان دارد و در این راستا برای احداث مراكز رشد در شهرستان خرم آباد با همكاری دانشگاه لرستان، مركز رشد واحدهای فناور شهرستان بروجرد با همكاری دانشگاه پیام نور، مركز رشد واحدهای فناور شهرستان دلفان با همكاری دانشگاه پیام نور و مراكز رشد واحدهای فناور شهرستان الیگودرز و دورود با همكاری دانشگاه آزاد مجوز دریافت شده است.
رئیس پارك علم و فناوری لرستان اظهار داشت: در سایر شهرستان های استان هم به ظرفیت سنجی با احداث مراكز شكوفایی خلاقیت و نوآوری اقدام شده كه همچون می توان به مركز شكوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان پلدختر با همكاری شركت آب و فاضلاب، مركز شكوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان سلسله با همكاری دانشگاه آزاد و مركز شكوفایی خلاقیت و نوآوری شهرستان كوهدشت با همكاری دانشگاه لرستان اشاره نمود.
شاكرمی با اشاره به عضویت پارك علم و فناوری لرستان در انجمن های بین المللی اظهار داشت: همچون این موارد عضویت در انجمن بین المللی پارك های علم و فناوری، عضویت در انجمن پارك های علم و فناوری آسیا، عضویت در مركز منطقه ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه همكاری های منطقه ای كشورهای حاشیه اقیانوس هند، عضویت در كمیته دائمی همكاری علمی و فناوری سازمان همكاری اسلامی و عضویت در شبكه اسلامی پارك های علم و فناوری است.
پارك علم و فناوری استان لرستان در بهمن ماه سال 1390 موفق به دریافت مجوز موافقت اصولی شد اما فعالیت جدی و عملیاتی خویش را در اواسط سال 92 آغاز كرد و در واقع جز پارك های نوپا در كشور بشمار می رود.
1920/6060


1397/04/26
14:20:57
5.0 / 5
4578
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات