نماینده مجلس:

زیرساخت های دولت الكترونیك آماده شد

زیرساخت های دولت الكترونیك آماده شد دیجیتالر: تهران- عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه برخی دستگاه ها به مركز ملی اطلاعات متصل نمی شوند، اظهار داشت: با عنایت به گزارش های عرضه شده زیر ساخت های دولت الكترونیك توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم گشته است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا از خانه ملت، رمضانعلی سبحانی فر روز دوشنبه در تشریح نشست كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با وزیر ارتباطات اضافه كرد: این روزها یكی از مباحث مطروحه شفافیت، جدی گرفتن دولت الكترونیك و تسریع در انجام اقدامات است كه می تواند از فسادهایی كه هم اكنون بوجود آمده جلوگیری كند.
رئیس كمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: دولت الكترونیك در برنامه پنجم و ششم توسعه مطرح بود و هم اكنون هم این بحث ادامه دارد.
وی افزود: با عنایت به اینكه در قانون آمده است كه هر 6 ماه یكبار گزارشی از روند اجرای دولت الكترونیك عرضه شود و همینطور به جهت اینكه مشخص شود در چه مرحله ای از اجرای دولت الكترونیك هستیم، امروز نشستی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و معاون سازمان امور استخدامی برگزار گردید.
نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه با عنایت به گزارش های عرضه شده زیرساخت های دولت الكترونیك توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم گشته است، اظهار داشت: مباحث بعدی درمورد دولت الكترونیك احصاء و تعریف فرآیندها، احصاء و شناسنامه دار كردن خدمات، محتوا، هماهنگی و اتصال دستگاه ها به مركز ملی تبادل اطلاعات است.
سبحانی فر با تاكید بر اینكه باید تمامی دستگاه ها، نهادها و قوای سه گانه به مركز ملی اطلاعات متصل شوند، عنوان كرد: بخش عمده ای از خدمات مشخص و شناسنامه دار شده اند و بخش باقی مانده خدمات هم باید شناسایی شوند و دستگاه ها هم باید با مركز ملی اطلاعات ارتباط برقرار كنند و داده های خویش را در اختیار این مركز قرار دهند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه برپایه گزارش داده شده، بعضی از دستگاه ها به صورت جزیره ای عمل می كنند و به مركز ملی اطلاعات متصل نشده اند، خاطرنشان كرد: بطور قطع شفاف سازی اطلاعات می تواند به كاهش چشمگیر فسادها و سوء استفاده های موجود كمك نماید، بعنوان مثال سایت ثبت سفارشات به مركز ملی اطلاعات متصل است؛ اما گمرك به صورت جزیره ای عمل می كند.
رئیس كمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: مقرر شد در مدت دو هفته، گزارش كاملی از وضعیت احصاء، شناسه دار كردن و استانداردسازی خدمات و همینطور دستگاه های متصل به مركز ملی اطلاعات عرضه شود.
سبحانی فر تصریح كرد: امیدواریم آیین نامه اجرایی كه توسط شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات تهیه شده و در شورای عالی فضای مجازی قرار دارد، مصوب و به همه دستگاه ها ابلاغ شود تا به شبكه ملی اطلاعات متصل شوند.
سیام*3061*


1397/05/02
13:59:31
5.0 / 5
5021
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات