مقام مسئول در وزارت علوم:

مدیریت پارك های علم و فناوری مشاركت پذیر شوند

مدیریت پارك های علم و فناوری مشاركت پذیر شوند دیجیتالر: تهران- مدیركل دفتر سیاست كذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم می گوید: مدیریت پارك های علم و فناوری های تحت تاثیر نظام مالكیتی آن الزاما باید مشاركت پذیر شوند.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، مهدی كشمیری روز دوشنبه در اولین همایش پارك های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز دانشكاه صنعتی امیركبیر اضافه كرد: مدیریت پارك های فناوری یكپارچه نیست و به صورت تركیبی مدیریت می شوند.
با تاكید براینكه حوزه پارك های علم و فناوری نیازمند توجهی ویژه است، اظهار داشت: مشاركت منابع منطقه ای و مدیریت استانی در توسعه فیزیكی پارك های علم و فناوری از نیازهای ضروری این بخش است.
وی این توضیح را هم داد كه نظام و چارچوب سرمایه گذاری توسعه یك پارك علم و فناوری به مراتب متفاوت تر از سایر مراكز آموزشی و پژوهشی است.
مدیركل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم جهش قابل ملاحظه در حوزه پارك های علم و فناوری دانشگاه را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: برخلاف مراكز آموزشی و پژوهشی كالبد یك پارك علم و فناوری و مولفه های اصلی آن به شدت در شكل گیری و موفقیت پارك موثر است
به گفته وی، یك پارك علم و فناوری از نظر كالبد و محتوا بیش از آنكه شبیه یك محیط آموزشی و پژوهشی باشد، به محیط شهری شباهت دارد.
كشمیری افزود: موقعیت جغرافیایی، اصول شهرسازی، منظر و معماری، فناوری و نوآوری و مدیریت سبز همچون مولفه هایی هستند كه نقش به سرایی می توانند در موفقیت یك پارك فناوری دارند.
وی اضافه كرد: بار اصلی توسعه فیزیكی پارك های فناوری بر دوش ساكنان آن است و حد توسعه آن، توسعه كسب و كارهای مستقر است
**9187**1601**


1397/05/08
22:24:13
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات