رییس هیات مدیره شركت مخابرات ایران تاكید كرد

فرهنگ سازی و فیلترینگ در ایران

فرهنگ سازی و فیلترینگ در ایران به گزارش دیجیتالر رییس هیات مدیره شركت مخابرات ایران با بیان این كه فیلترینگ در كشور جواب نمی دهد از بازگشایی فضایی جدید در حوزه خدمات اینترنتی در كشور اطلاع داد.برات قنبری - رئیس هیات مدیره مخابرات ایران - در گفت وگو با ایسنا با بیان این كه ما هیچ وقت به دنبال بستن فضا نبوده ایم، اظهار نمود: در كشور ما فیلترینگ جواب نمی دهد. رویكرد ما نه انسدادی بلكه گسترش خدمات است. تجربه نشان داده است كه در كشور ما اگر یك سرویسی مسدود شود، جایگزین های آن پیدا می شوند و فقط زحمت مردم زیاد می گردد.
وی با بیان این كه در دور جدید و با همكاری صداوسیما و سایر وزارتخانه ها فضای جدید خدمات اینترنتی گسترش می یابد، اظهار نمود: در دولت قبلی نتوانستیم سرویس IPTV یا ویدئو یا قوانین كپی رایت را فعال كنیم. در این صورت شیوه ی رفتار مردم در فضای اینترنتی عوض می گردد و پهنای باند هم گسترش پیدا می كند.
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه در مورد حفاظت در فضای مجازی، اظهار داشت: برای ما فرهنگ و امنیت مهم است. ما به عنوان ICT باید امنیت سازی و فرهنگ سازی كنیم. زمانی كه در كشور بزرگی همچون چین كودكی را در عرض ۱۵ ساعت با استفاده از تكنولوژی های نوین پیدا می كنند این یعنی این كه ICT امنیت آفرین است.
قنبری با اشاره به كاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در زمینه ی مسائل اقتصادی هم اظهار نمود: اگر در فضای واقعی بازار قیمت یك كالا با اجتناب هزینه های جانبی و یا سرقفلی مغازه محاسبه می شود، اما در فضای مجازی این هزینه ها دیگر وجود ندارد. بعد مكان در معاملات اقتصادی با رشد این فضا در حال برچیده شدن است. امروز دورترین روستاها در كشور محدودیتی در برقراری رابطه اقتصادی با تهران ندارند.


 

1396/08/10
20:45:41
5.0 / 5
5214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات