وعده دروغین حجم مجانی اینترنت

وعده دروغین حجم مجانی اینترنت به گزارش دیجیتالر بدافزاری یافت شده كه كاربران گوشی های هوشمند را با وعده اینترنت مجانی فریب می دهد و با ارسال پیامك جعلی، قربانی بعدی خویش را پیدا می نماید.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، تعدادی از كاربران گوشی های هوشمند، از ارسال خودكار پیامك جعلی به مخاطبین آنها با مضمون «دریافت دو گیگابایت اینترنت مجانی در این سایت یا كانال تلگرام» خبر دادند كه با بررسی این مورد مشخص شد این پیام ها مربوط به انتشار بدافزاری جدیدی است كه با ارسال پیامك جعلی، قربانی بعدی خویش را پیدا می كند.

با بررسی گوشی تلفن همراه یكی از شاكیان در آزمایشگاه، كارشناسان پلیس فتا بدافزاری را شناسایی كردند كه بدون اطلاع كاربر و به صورت مخفی روی گوشی تلفن همراه هوشمند نصب شده است. این بدافزار بعد از نصب روی گوشی كاربر به صورت خودكار آغاز به ارسال پیامك با گوشی قربانی كرده و به تمام مخاطبان وی، پیامكی با مضمون دریافت اینترنت مجانی ارسال می كند و از مخاطبان می خواهد برای دریافت اینترنت به سایت یا كانالی ناشناس رجوع كنند.

از آنجایی كه این بدافزار پیامك جعلی را با گوشی فرد قربانی ارسال می كند، مخاطبین وی با دریافت پیامك از جانب دوست و فرد مورد اعتماد خود مواجه شده و عموما به متن پیام اعتماد كرده و برای دریافت اینترنت روی لینك آلوده ارسالی در پیامك كلیك می كنند. با كلیك روی لینك آلوده و نصب بدافزار، مخاطبین فرد قربانی هم آلوده شده و گوشی آنها هم به یكی از انتشاردهندگان بدافزار مذكور تبدیل می گردد.

كاربران گوشی های همراه لازم است در صورت دریافت پیامكی با این مضمون هوشیار بوده و به هیچ وجه لینك داخل آن را باز نكنند. همینطور به فرد فرستنده پیام هم اطلاع داده كه گوشی وی قربانی این بدافزار شده است.

از آنجایی كه این بدافزار بدون اطلاع كاربر روی گوشی تلفن همراه وی نصب شده و هیچ آیكونی ندارد، برای حذف این بدافزار از روی گوشی، كاربران باید با رجوع به قسمت تنظیمات (Setting) و بخش اپلیكیشن های نصب شده (Apps)، لیست برنامه های نصب شده روی گوشی خویش را بررسی كنند، خصوصا برنامه هایی كه مجوز دسترسی به مخاطبین و پیامك را دارند. سپس برنامه های ناشناس را از روی گوشی خود حذف كنند. در صورتی كه از این روش موفق به حذف بدافزار نشدند، ریست فكتوری یا همان تنظیمات كارخانه ای گوشی می تواند راه حل نهایی حذف این بدافزار باشد.

 

1396/08/14
21:17:36
5.0 / 5
5274
تگهای خبر: اینترنت , سایت , هوشمند , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات