همكاری های بین المللی جهت حفاظت آنلاین از كودكان

همكاری های بین المللی جهت حفاظت آنلاین از كودكان دیجیتالر: سازمان های مختلف بین المللی درگیر گفت وگوهایی در مورد حفاظت آنلاین از كودكان هستند و پیشنهادهایی را مطرح می كنند كه می توان از آنها برای حفاظت از كودكان در برابر محتوای زیان آور و مهارت های سواد رسانه ای بهره برد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، بیشتر كشورها همكاری های بین المللی را برای حفاظت آنلاین كودكان ضروری می دانند. همكاری بین المللی در سطح عملیاتی فراتر از به اشتراك گذاشتن بهترین شیوه ها است و بین این كشورها پیشنهادهای امیدواركننده ای مطرح می گردد كه می تواند به عنوان مدل از آن بهره برد.

در سال ۲۰۱۴ در كنفرانسWTDC (كنفرانس جهانی توسعه مخابرات) مساله تولید اعتماد و امنیت در استفاده ازICT با تمركز خاص روی كودكان و جوانان مطرح شد. گزارش «مطالعات تطبیقی در توسعه خدمات فضای مجازی كودك و نوجوان» كه توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه شده است در زمینه همكاری های بین المللی حفاظت آنلاین كودكان توضیح می دهد.

همكاری های بین المللی در سطح سیاست

سازمان های مختلف بین المللی متناسب با ماموریت آنها، عضویت و زمینه های تخصص، درگیر گفت وگوی بین المللی در مورد حفاظت آنلاین از كودكان هستند، به عنوان مثال می توان از حفاظت آنلاین كودك ITU (COP) و ائتلاف ایمنی آنلاین كودكان در چارچوب انجمن حاكمیت اینترنت (IGF) در این زمینه نام برد. چارچوب های سیاسی مانند شورای اروپا در حفاظت از كودكان در برابر محتوای زیان آور و مهارت های سواد رسانه ای كودكان به سطح بالایی از هماهنگی های سیاسی در سطح منطقه دست یافته است.

همكاری های بین المللی در سطح عملیاتی

چندین طرح موفق همكاری بین المللی در سطح عملیاتی انجام شده است. از جمله آنها در زمینه های اجرای قانون، تبادل گزارشات خطوط تلفنی در مورد مطالب آنلاین غیرقانونی و به اشتراك گذاری بهترین شیوه های حفاظت از كودكان در اینترنت است. شبكه خطوط تلفنی و مراكز اطلاع رسانی یك ابتكار موفق برای حفاظت آنلاین از كودكان هستند.

توسعه شاخص های قابل مقایسه برای اندازه گیری جنبه های مختلف حفاظت آنلاین از كودكان از جمله دسترسی و استفاده از اینترنت توسط كودكان برای غلبه بر ریسك و تاثیر سیاست ها می تواند به بهبود توسعه و اجرای سیاست ها كمك نماید. تلاش های اتحادیه اروپا در این زمینه، برای درك بهتر رابطه بین استفاده از اینترنت و خطرات آنلاین و هم نقش مثبت سیاست عمومی در كاهش خطرات آنلاین كمك شایانی كرده است.

مطابق پروژه آنلاین اتحادیه كودكان و نوجوانان اروپا كشورها از دسترسی به مستندات و مدارك بررسی سده نظرسنجی های به روز و داده های تطبیقی بهره مند می شوند. جدول ذیل مثالی در این مورد را نشان داده است.

 

1396/08/15
19:49:18
5.0 / 5
4816
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات