دانشگاه ارومیه موفق به تولید قطعات مصرفی آزمایشگاهی شد

دانشگاه ارومیه موفق به تولید قطعات مصرفی آزمایشگاهی شد دیجیتالر: ارومیه- رییس دانشگاه ارومیه اظهار داشت: در سال پشتیبانی از كالای ایرانی، دانشگاه ارومیه بعنوان نخستین دانشگاه كشور موفق به ساخت قطعات مصرفی آزمایشگاهی مورد نیاز خود شد.


رحیم حب نقی روز شنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: بدنبال تصویب هیات رییسه دانشگاه در مورد تاسیس كارگاه تكنوفوم پلاست آزمایشگاه مركزی دانشگاه و حمایت های معاونت پژوهش و فناوری و دفتر انتقال فناوری دانشگاه ارومیه، قطعه های مذكور در كارگاه تكنوفوم و با نظارت عضو هیات علمی گروه مهندسی مكانیك دانشكده فنی و مهندسی ساخته شد.
وی افزود: بعد از تولید قطعات مصرفی آزمایشگاهی باید اعلام نماییم كه دانشگاه ارومیه در تامین این قطعه مصرفی خودكفا شده است.
رییس دانشگاه ارومیه با اشاره به اینكه توان تامین میكروتیوپ مورد نیاز آزمایشگاه های سایر دانشگاه ها را هم داریم، اظهار داشت: محصولات تولیدی با نرخ دولتی در اختیار سایر مراكز قرار می گیرد.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا جهت راه اندازی این خط تولید مبلغ 200 میلیون ریال توسط معاونت پژوهش و فناوری و دفتر انتقال فناوری سرمایه گذاری شده است.
دانشگاه ارومیه، دانشگاه مادر آذربایجان غربی است و سالانه دهها محقق، پژوهشگر و مقام ممتاز علمی در آن فارغ التحصیل می شوند.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا دانشگاه ارومیه بیش از 25 هزار دانشجو، كارمند و عضو هیات علمی دارد.
3214/3072


1397/07/01
23:36:58
5.0 / 5
4845
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات