یكسان سازی یا افزایش بی صدای تعرفه مكالمات همراه؟!

یكسان سازی یا افزایش بی صدای تعرفه مكالمات همراه؟! دیجیتالر: در حالیكه اپراتور اول تلفن همراه تعرفه ی تماس های درون و برون شبكه ای خویش را از امروز، اول مهرماه، یكسان كرده، به نظر می آید مكالمات درون شبكه ی این اپراتور برای سیم كارت های اعتباری با افزایش قیمت مواجه گشتند. از طرفی ظاهرا اپراتور دوم همراه هم به تغییر تعرفه های خود اقدام نموده است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه، به یكسان سازی تعرفه های خود اقدام نموده اند كه البته به نظر می آید این یكسان سازی در بعضی از سیم كارت های دائمی و اعتباری برای تماس های درون و برون شبكه، با افزایش قیمت برای مشتركان همراه می باشد.
هزینه ی برقراری تماس با سیم كارت های دائمی در اپراتور اول كه ۵۷ تومان برای مكالمات درون شبكه و ۶۲.۵ تومان برای مكالمات برون شبكه بود، به ۵۹.۹ رسیده است؛ این مبلغ برای مكالمات درون شبكه شامل ۲.۹ تومان افزایش و برای مكالمات برون شبكه شامل ۲.۶ تومان كاهش می گردد. برای سیم كارت های اعتباری هم درحالی كه هزینه ی برقراری برای مكالمات درون شبكه ۶۷ تومان و برای مكالمات برون شبكه ۹۳.۷ تومان بود، این هزینه به ۸۹.۹ رسیده است كه شامل ۲۲.۹ تومان افزایش برای مكالمات درون شبكه و ۳.۸ تومان كاهش برای مكالمات برون شبكه می گردد.
همراه اول در اطلاعیه ی خود آورده است كه این روش جدید قیمت گذاری باعث سهولت و شفافیت بیش تر در محاسبه هزینه مكالمات مشتركین خواهد شد و از مزایای دیگر این طرح كاهش تعرفه تماس های برون شبكه برای مشتركین دائمی و اعتباری همراه اول است، اما به نظر می آید هر یك از سیم كارت های دائمی و اعتباری با افزایش قیمت از ۲ تا ۲۲ تومان برای مكالمات درون شبكه مواجهند.
البته همراه اول جهت امكان مدیریت بیش تر هزینه مشتركین، بسته های مكالمه درون شبكه را برای مشتركین دائمی و اعتباری عرضه كرده كه این بسته با شماره گیری #۳۳۷*۱۰* قابل مشاهده و خریداری است.

اعلام تغییر تعرفه ها در وب سایت!
اما درباره تعرفه های اپراتور دوم همراه هم تغییراتی رخ داده است؛ در حالیكه در اپراتور ایرانسل، برقراری تماس با سیم كارت های دائمی برای تماس های برون و درون شبكه، ۳۳.۳ تومان برای هر دقیقه بوده و در سیم كارت های اعتباری هم برای تماس های درون شبكه، این هزینه ۶۶.۹ تومان و برای سایر خطوط ۹۲.۹ تومان برای هر دقیقه و تماس به خطوط ثابت ۷۹.۹ تومان بوده است، اكنون در سیم كارت های دائمی برای تماس با تمامی خطوط (خط ایرانسل دیگر، دیگر اپراتورها و خطوط ثابت) این هزینه ۵۹.۹ تومان و برای سیم كارت های اعتباری ۸۹.۹ تومان به ازای هر دقیقه شده است.

درواقع در سیم كارت های دائمی، هزینه ی تماس با تمامی خطوط شامل افزایش ۲۶.۶ تومانی شده و در سیم كارت های اعتباری در تماس های درون شبكه شامل ۲۰ تومان افزایش، در تماس به خطوط اپراتوری دیگر شامل ۳ تومان كاهش و در خطوط ثابت هم شامل یك تومان افزایش شده است.
اپراتور اول، یكسان سازی تعرفه هایش را توسط پیامك و رسانه های خبری به اطلاع مشتركانش رسانده است؛ اپراتور دوم تلفن همراه هم به اذعان بعضی از مشتركانش، این اطلاع رسانی را در وب سایت خود انجام داده و یا به بعضی از مشتركان پیامكی را با مضمون زیر ارسال كرده و از بسته های جدید مكالمه كه تا ۵۰ درصد تخفیف دارند، اطلاع داده و اطلاع از این بسته ها و نحوه ی فعال سازی آن ها را به وب سایت ارجاع داده است:

با عنایت به اینكه تغییر تعرفه مكالمه برای مشتركان می تواند به تصمیماتی از جانب آن ها شود كه یا تغییراتی در مكالمه خود داشته باشند، یا بخواهند از بسته های مكالمه بهره برده و یا در بالاترین حد خود مبادرت به تغییر اپراتور كنند، اطلاع رسانی از تغییر تعرفه ها كمترین كاری است كه باید توسط اپراتورها صورت بگیرد و عدم اطلاع رسانی این مورد اجحاف در حق مشترك است.
1397/07/02
14:50:42
5.0 / 5
4972
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات