ششمین نمایشگاه الكامپ در زنجان افتتاح شد

ششمین نمایشگاه الكامپ در زنجان افتتاح شد دیجیتالر: زنجان - ششمین نمایشگاه الكامپ با شعار پیش به سمت ایران دیجیتال با تولید ایرانی با حضور رئیس سازمان نظام صنفی یارانه ای كشور و مسئولان استانی شامگاه سه شنبه در محل نمایشگاه كاسپین زنجان افتتاح شد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری زنجان در آیین افتتاح این نمایشگاه از طریق اندازی اولین مركز رشد فضای مجازی كشور در این استان اطلاع داد و اظهار داشت: این مركز تجهیز شده و به لحاظ فراهم بودن زیرساخت های آی تی طی روزهای آینده افتتاح می گردد.
كلیم الله شعبانی اضافه كرد: باید همگام با توسعه در حوزه فناوری اطلاعات كوشیده و به جایگاه واقعی آن برسیم.
وی با اشاره به اینكه به لحاظ نرم افزاری اندیشه های بالایی در كشور داریم، یادآوری كرد: این اندیشه ها حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را به نحو مطلوبی مدیریت می كنند و رشد قابل توجهی هم در كشور و استان زنجان در این مورد داشتیم.
این مسئول با تاكید بر اینكه زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات در استان فراهم است، تصریح كرد: باید در این باره پیشرفت های قابل توجهی داشته باشیم چون كه این حوزه جدید بوده و دنیا از تجارت سنتی به الكترونیك روی آورده است.
شعبانی با تاكید بر اینكه از حوزه فناوری اطلاعات حمایت می نماییم. افزود: زیرساخت های این بخش در استان فراهم بوده و جامعه به سمت الكترونیك در حركت است.
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری زنجان اظهار داشت: شخصی كه در زمینه فناوری اطلاعت برای خدمت به شهروندان تحول ابجاد می كند مدیران باید از آن حمایت و بستر سازی كنند.
وی یادآوری كرد: در دولت تدبیر و امید و اسناد بالادستی برنامه هدفمندی در پشتیبانی از فناوری اطلاعات وجود دارد.
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری زنجان اظهار داشت: در انتها نمایشگاه های الكامپ باید جلساتی با حضور استاندار در باره بررسی ضعف و قوت آن تشكیل و این موارد بررسی شود چون كه دولت از الكترونیكی شدن خدمات حمایت جدی دارد.
شعبانی با اشاره به اینكه اولین مركز رشد فضای مجازی در كشور افتتاح می شود، تصریح كرد: مركزیت فضای مجازی در استان زنجان خواهد بود و همه استانها از آن خدمات خواهند گرفت كه طی چند روز آینده به بهره برداری می رسد.
شعبانی تصریح كرد: زمینی برای احداث ساختمان به مركز رشد فضای مجازی در زنجان هم تخصیص یافته است.

**باید همه خدمات به صورت الترونیكی ارائه شود
مدیر كل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان هم در ادامه این آیین اظهار داشت: در سال 2018 طبق گزارش سازمان ملل از رتبه 106 جهان به 86 ارتقا یافتیم.
فرخی اضافه كرد: این ارتقا در شاخص ارتباط مخابراتی و دسترسی انلاین، كارآفرینی، امكانات ارتباطی و سرمایه انسانی است.
وی افزود: در شاخص توسعه و سرمایه انسانی بالاتر هستیم و باید در مقوله ارنباط مخابراتی و دسترسی انلاین خویش را ارتقا دهیم و به رتبه 50 كشور اول دنیا برسیم.
مدیر كل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان اظهار داشت: رسیدن به این جایگاه نیازمند تامین زیرساخت هاست و تابحال به زیرساخت های فیبر نوری ثابت و سیار رسیده ایم.
فرخی افزود: باید تا آخر برنامه ششم توسعه همه خدمات الكترونیكی شود و برهمین اساس باید 12 درصد رجوع مستقیم مردم به ادارات كاهش پیدا كند.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، ششمین نمایشگاه الكامپ با شعار پیش به سمت ایران دیجیتال با تولید ایرانی در زنجان برگزار شده است.
این نمایشگاه از سوم تا هفتم مهر ادامه دارد.
9505/8068


1397/07/05
18:53:27
5.0 / 5
4956
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات