سازمان تحقیقات كشاورزی در انتقال دانش و فناوری ضعف دارد

سازمان تحقیقات كشاورزی در انتقال دانش و فناوری ضعف دارد دیجیتالر: یاسوج- مدیركل دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تحقیقات، آموزش كشاورزی و منابع طبیعی اظهار داشت: این نهاد علمی و تحقیقاتی تابحال در زمینه انتقال دانش و فناوری های كاربردی و اثرگذار به جامعه هدف و بهره برداران بخش كشاورزی كشور ضعیف عمل كرده است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، مصطفی آقایی روز شنبه در آیین معارفه رئیس جدید مركز تحقیقات كشاورزی كهگیلویه وبویراحمد تصریح كرد: برای پركردن این خلاء نظام نوین ترویج كشاورزی در این سازمان تشكیل شده است.
طرح نظام نوین ترویج كشاورزی به صورت پایلوت در 9 استان كشور به اجرا گذاشته شده است.
بر اساس این طرح، كشور به 10 هزار پهنه تقسیم می گردد و هر پهنه یك مروج مسئول خواهد داشت كه اطلاعات و داده های موجود را به پهنه مربوطه انتقال می دهد.
وی اشاعه و ترویج تحقیقات كشاورزی برای افزایش میزان بهره وری تولید و سازگار كردن این پژوهش ها متناسب با شرایط محیطی و منطقه ای را از دیگر رویكردها و برنامه های مهم این سازمان دانست.
آقایی با اشاره به اینكه مشكلی برای تامین اعتبار در زمینه كاربردی كردن طرح های تحقیقاتی در استان ها وجود ندارد، اظهار داشت: یافته های تحقیقاتی اثربخش و همراه با تحلیل مناسب درباره شرایط و چالش های فراروی هر منطقه در اولویت جذب اعتبار قرار دارند.
وی شمار اعضای هیات علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی كشور را افزون بر 2 هزار و 500 نفر ذكر كرد و اظهار داشت: بیشتر از 300 كارشناس هم بعنوان مجری طرح های تحقیقاتی این افراد را پشتیبانی می كنند.
آقایی خاطرنشان كرد: یكی از سیاست ها و راهبردهای وزارت جهاد كشاورزی در دولت تدبیر و امید توجه و تمركز بر توسعه و استفاده اثربخش از یافته های علمی و تحقیقاتی در سطح مزرعه تا عرصه های كشاورزی است.
كاووس كشاورز در این آیین بعنوان رئیس جدید مركز تحقیقات، آموزش، كشاورزی و منابع طبیعی كهگیلویه وبویراحمد معرفی و از خدمات عباس صلاحی اردكانی رئیس پیشین تجلیل شد.
3016/1662


1397/07/22
19:50:19
5.0 / 5
4500
تگهای خبر: تولید , خدمات , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات