معاون رئیس جمهور:

فروش شركت های فناور به 100 هزار میلیارد تومان می رسد

فروش شركت های فناور به 100 هزار میلیارد تومان می رسد دیجیتالر: سنندج - معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: پیش بینی میگردد امسال میزان فروش محصولات شركت های فناور كشور به 100 هزار میلیارد تومان برسد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، سورنا ستاری روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در كردستان با اشاره به اینكه الان كشور دارای سه هزار و 700 شركت فناور است، گفت: میزان فروش این شركت ها در پارسال 60 هزار میلیارد تومان بود.
وی افزود: این شركت ها توانسته اند در پارسال حدود 450 میلیون دلار از فروش خود به كشورهای دیگر صادرات داشته باشند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینكه هدف دولت سوق دادن شركت ها ی فناور به سمت صادرات است، اضافه كرد: بر طبق برنامه ریزی انجام شده این معاونت میزان صادرات این شركت ها طی دو سال باید به یك میلیارد دلار افزایش پیدا كند.
وی تصریح كرد: هر چند صادرات این محصولات در بخش آی تی قابل سنجش نیست اما تمام آمار و داده های اطلاعاتی در زمینه محصولاتی همچون داروها، قطعات فناورانه و غیره موجود است.
ستاری با اشاره به وجود نیروی انسانی كارآمد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات كشور افزود: مهمترین هدف دولت با عنایت به دانش ها و استعدادهای این نیروها سوق دادن این پتانسیل ها به سمت فرهنگ كارآفرینی است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباب توانمندی استان كردستان در این حوزه اظهار داشت: نیروهای استان پیگیر، جدی و مصمم هستند كه با كمترین امكانات به دنبال دستیبای به بیشترین سود و تولید هستند.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به منظور بازدید از چند طرح علمی و افتتاح پروژه های دانش بنیان به كردستان سفر كرده است.
استاندار كردستان، مدیركل فناوری اطلاعات و ارتباطات، رئیس پارك علم و فناوری، رئیس دانشگاه كردستان و جمعی دیگر از مدیران اجرایی استان در فرودگاه شهدای سنندج از معاون رئیس جمهور استقبال كردند.
ستاری در این سفر یك روزه، با نماینده ولی فقیه در كردستان دیدار می كند، سپس از پارك نوآوری بازدید و در مراسم افتتاح مركز نوآوری دانشگاه كردستان باز شركت خواهدنمود.
او در ادامه در مراسم افتتاح ساختمان بنیاد ملی نخبگان كردستان حضور یافته و از شركت های دانش بنیان تولیدی كیمیا بومی سازان، كنترل گستر كهربا، روماك گستر غرب و شركت گیاهان دارویی شفا بازدید می كند.
شركت در نشست شورای اداری استان كردستان آخرین برنامه معاون رئیس جمهور در سفر به این استان است.
3034/9102


1397/08/22
18:28:04
5.0 / 5
4967
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات