وزیر آموزش و پرورش:

دانش آموزان با مفاهیم و لزوم استاندارد كالاها آشنا می شوند

دانش آموزان با مفاهیم و لزوم استاندارد كالاها آشنا می شوند دیجیتالر: تهران- وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: دانش آموزان در قالب تفاهم نامه ای كه با سازمان ملی استاندارد به امضا رسیده، با مفاهیم و لزوم های استاندارد در زمینه های مختلف خدمات و تولید كالاها آشنا می شوند.


به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، سید محمد بطحایی روز یكشنبه در حاشیه امضای تفاهم نامه همكاری با سازمان ملی استاندارد و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه این تفاهم نامه شامل دو بخش است، تصریح كرد: بخش اول تلاش ها و كمك هایی است كه آموزش و پرورش برای اشاعه فرهنگ استاندارد با استفاده از آموزش و پرورش عمومی می تواند داشته باشد تا به شكلی مطالبه اجتماعی برای تولید و خدمات استاندارد در جامعه ارتقا پیدا كند.
وی با اشاره به اینكه این مورد شرط اصلی برای ارتقا استاندارد است، افزود: تا زمانی كه مردم نخواهند خدمات و كالاهایی كه در اختیارشان قرار می گیرد استاندار باشد، استانداردی صورت نخواهد گرفت.
بطحایی اضافه كرد: از این جهت اشاعه و ترویج استاندارد نخستین نوع همكاری آموزش و پرورش با استفاده از برنامه رسمی و البته فوق برنامه و غیررسمی با سازمان ملی استاندارد برای تحقق اهداف ترسیم شده خواهد بود و بخش دوم این تفاهم نامه آن است كه آموزش و پرورش از تجارب و تخصص سازمان ملی استاندارد در زمینه استاندارد سازی حوزه خدمات آموزشی و پرورشی بهره خواهد برد تا ضمن رصد شاخص ها و معیارها، نظام آموزشی را به سطح قابل قبولی از كیفیت برسانیم.
وی یادآورشد: همینطور در كنار آن برگزاری دوره های آموزشی برای كاركنان آموزش و پرورش و معلمان را با استفاده از متخصصان سازمان ملی استاندارد و منابعی كه این سازمان در اختیار وزارتخانه قرار می دهد را دنبال می نماییم و امید است با این تفاهم نامه یك گام جدی برای ارتقا تعالی برداریم.
وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: با امضای این تفاهم نامه امروز روز مبارك و خجسته ای برای آموزش و پرورش خواهد بود چون كه با آغاز همكاری ها با سازمان ملی استاندارد به صورت رسمی وارد عرصه جدیدی در كیفیت بخشی و ارتقا و تعالی واحدهای آموزشی خواهیم شد.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، در جهت اجرای قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد كشور و سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش به منظور گسترش همكاری های علمی فنی آموزشی و پژوهشی، تفاهم نامه همكاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت آموزش و پرورش به امضا رسید.
موضوع این تفاهم نامه استفاده بهینه از توانایی های علمی، فنی، آموزشی و پژوهشی دو طرف و همكاری در فعالیت هایی همچون برنامه ریزی و طراحی مفاهیم در رابطه با استاندارد و كیفیت برای درج در كتاب های درسی، مشاركت در راه اندازی ارزیابی كیفیت دستگاهی وزارتخانه بر پایه برنامه تعالی مدیریت مدرسه، تهیه پیش نویس و مشاركت در زمینه تدوین استانداردهای ملی مرتبط و مشاركت در تدوین بین المللی در رابطه با مبحث تفاهم نامه است.
همچنین 2 طرف در این تفاهم نامه بر برنامه ریزی و طراحی دوره های آموزشی و دوره های ضمن خدمت برای آموزگاران و دبیران در همه مقاطع تحصیلی، همكاری در توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد، همكاری و مشاركت در آموزش تدوین استاندارد، همكاری در برگزاری دوره های آموزشی و گردهمایی های مرتبط علمی و همكاری در مورد استاندارد سازی كیفیت مواد و وسایل و تجهیزات آموزشی و كمك آموزشی تاكید نمودند.
علمی**1883**3065**1440


1397/08/28
13:20:05
5.0 / 5
4942
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات