تاثیر هوش مصنوعی بر سفر چیست؟

تاثیر هوش مصنوعی بر سفر چیست؟ دیجیتالر: هم اكنون، اصطلاح AI یا هوش مصنوعی فراگیر شده و ارتباطات بشری را تغییر داده است. پس فراگیری چنین علمی یكی از موارد ضروری در زندگی امروز بشر است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از نیوز، این فناوری بر زوایای مختلف زندگی تاثیر داشته است. هوش مصنوعی بر روند مسافرت بشر باز تاثیر داشته و سبب پیشرفت تجهیزات و كاهش هزینه ها در این زمینه شده است. در ذیل چهار برنامه علمی و كاربردی در سفر معرفی می شوند:
استفاده از هوش مصنوعی در شناخت تصویر
از این سیستم در فرودگاه ها و یا هتل ها برای شناسایی و صحت اطلاعات فرد استفاده میگردد. استفاده گسترده از این فناوری در آینده ای نه چندان دور اتفاق خواهد افتاد و هم اكنون باز از این سیستم در تعدادی از فرودگاه ها بعنوان سیستم آزمایشی استفاده میگردد.
واقعیت مجازی
با فناوری واقعیت مجازی دیگر نیازی نیست برای دیدن از مناطق مختلف به آن مكان ها سفر نماییم و با این فناوری لذت سفر و قرار گرفتن در آن مكان ها را تجربه خواهیم كرد.
چت بات
فناوری گفت و گو با كاربران باز یكی دیگر از تجهیزات مجهز به هوش مصنوعی است و از آن در برقراری ارتباط گفتاری آژانس های مسافرتی با كاربران استفاده میگردد. چت بات ها سبب صرفه جویی در هزینه ها می شوند.
چت بات ها، ربات های چت (chatbots) سرویسی هستند كه با یك سری قوانین مشخص و به كمك هوش مصنوعی طراحی می شوند و كاربران از راه یك رابط چت با آنها ارتباط برقرار می كنند.
اینترنت اشیا یا IOT
هم اكنون از این فناوری در بعضی هتل ها استفاده میگردد و مسافران به راحتی و با گوشی هوشمند قادر به كنترل محیط اطراف و نیازهای خود بدون پرداخت هزینه خواهند بود.
موارد هیجان انگیز زیادی در ارتباط با فناوری وجود دارد كه شاید یك دهه پیش در تخیلات و تصورات بود. این روند پیشرفت نشان داده است انسان از ماشین جدا نخواهد شد و در واقع ماشین همدم و مراقب وی در آینده خواهد بود. پس صنعت گردشگری باز باید خودرا با این فناوری ها هماهنگ كند تا نیازهای گردشگری را برطرف سازد.1397/09/01
20:51:08
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: اینترنت , ربات , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات