فضای مجازی بر افراد خانواده موثر است

فضای مجازی بر افراد خانواده موثر است دیجیتالر: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: آموزش استفاده از فضای مجازی از مهمترین لزوم و نیاز برای خانوادههاست، چونكه رویكردهای فضای مجازی می تواند بر روی افراد خانواده موثر باشد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، الله كرم نصیری روز چهارشنبه در كارگاه آموزشی یكروزه سواد فضای مجازی مدیران چهارمحال و بختیاری اضافه كرد: ظهور تكنولوژی های جدید ارتباطی در عصر حاضر، به همراه تحولاتی كه در این فضا به وجود آمده است، خیلی از كاركردهای خانواده ها را تحت تاثیر قرار داده است.
وی، به مباحث لطمه شناختی نهاد خانواده، بعنوان یكی از محورهای مهم بررسی لطمه های ناشی از تحولات اجتماعی اشاره نمود و اضافه كرد: خیلی از این تحولات و دگرگونی های جامعه بر خانواده تحمیل میگردد.
به گفته نصیری، ارتباط از راه فضای مجازی در سال های اخیر جایگاه قابل توجهی در میان نسل جوان و نوجوان جامعه پیدا كرده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری چهارمحال و بختیاری اضافه كرد: شبكه های اجتماعی در ابعاد مختلف زندگی افراد تاثیر گذارند و در شكل دهی به هویت فرد نقش دارند و حتی ابعاد اقتصادی و اجتماعی و سیاسی جامعه باز اثر دارد.
وی تصریح كرد: تمامی افراد خصوصاً نوجوانان و جوانان باید برای ورود به دنیای مجازی اطلاعات كافی در اختیار داشته باشند تا گرفتار مشكلات مالی، اجتماعی و روحی روانی نشوند.
نصیری اشاره كرد: فضای مجازی بعنوان یك پدیده نوظهور در خیلی از عرصه ها و جنبه های زندگی فردی و اجتماعی افراد حضوری تاثیر گذار است، اما در بعضی از موارد لطمه های اجتماعی جبران ناپذیری را وارد كرده است.
وی اشاره كرد: در كنار مزایا و فرصت ها فضای مجازی، آگاهی بخشی از تهدیدات فضای مجازی می تواند نقش مهمی در فرهنگ سازی برای كاهش لطمه های فضای مجازی در جامعه شود.
به گزارش دیجیتالر به نقل از ایرنا، در كارگاه آموزشی ارتقاء سواد فضای مجازی چهارمحال و بختیاری 160نفر از مدیران دستگاه های اجرای حضور داشتند.
6199/2097


1397/09/15
13:10:52
5.0 / 5
4864
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات