دو شركت تكنولوژی دیگر هم به اطلاعات كاربران فیسبوك دسترسی داشتند!

دو شركت تكنولوژی دیگر هم به اطلاعات كاربران فیسبوك دسترسی داشتند! دیجیتالر: اخیرا گزارش های جدیدی انتشار یافته كه نشان داده است اپلیكیشن های نتفلیكس و اسپاتیفای باز به اطلاعات شخصی كاربران فیسبوك دسترسی داشته اند.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، به نظر می آید كه سریال ادامه دار رسوایی های فیسبوك تمامی ندارد و ابعاد گستردگی افشای حریم خصوصی كاربران این شبكه اجتماعی بسیار گسترده تر از حد تصور است.

به تازگی نیویورك تایمز گزارشی منتشر نموده است كه نشان داده است فیسبوك بوسیله همكاری هایی كه با غول های تكنولوژی داشته است، امكان دسترسی اپلیكیشن هایی نظیر اسپاتیفای و نتفلیكس را به اطلاعات خصوصی كاربران داده است و آنها باز به نظر می آید كه به حریم خصوصی اعضای شبكه اجتماعی فیسبوك دسترسی های گسترده ای داشته اند.

بر اساس اسنادی كه در این گزارش جنجالی آورده شده است، فیسبوك علاوه بر موسسه تحقیقاتی كمبریج آنالتیكا با سایر شركت ها نظیر اسپاتیفای، اپل، آمازون و نتفلیكس باز در ارتباط بوده است و این همكاری زمینه ساز دسترسی آنها به حریم خصوصی افراد و كاربران فیسبوك به شمار رفته و به نظر می آید كه در بین آنها، اسپاتیفای و نتفلیكس به منظور آگاهی از سلایق كاربران به پروفایل آنها نفوذ كرده تا بتوانند برمبنای علاقه آنها به موسیقی و فیلم های موردعلاقه شان سرویس و خدمات بهتری را عرضه كنند.
حدودا یك سال پیش بود بعد از آنكه وب سایت ها و رسانه های خبری بسیاری گزارش كردند كه شبكه اجتماعی فیسبوك با یك موسسه تحقیقاتی و مشاوره سیاسی انگلیسی تحت عنوان كمبریج آنالیتیكا در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی كاربرانش همكاری داشته، مردم و منتقدان بسیاری فیسبوك را به خیانت در امانت و همكاری با نهادهای دولتی و تحقیقاتی و همین طور نقض حریم شخصی كاربران متهم كردند.
این شبكه اجتماعی به سرعت در آماج حملات شدید كاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت، به گونه ای كه تعداد كثیری از شركت ها و افراد معروف به بستن و غیرفعال كردن صفحات مجازی خود در فیسبوك اقدام نموده و استفاده از این شبكه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف كرده اند.
بر اساس گزارش های منتشره، فیسبوك می گوید اطلاعات بالغ بر ۸۷ میلیون نفر از كاربرانش به صورت نادرست و ناخودآگاه در اختیار موسسه كمبریج آنالتیكا قرار گرفته است.
سپس انتشار خبر رسوایی فیسبوك و نقض حریم شخصی كاربرانش، افراد مشهور و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری مبادرت به حذف صفحه كاربری خود در این شبكه اجتماعی كرده اند تا بدین ترتیب، اعتراض خودرا نسبت به سهل انگاری فیسبوك نشان دهند.
با اینكه فیسبوك در تمامی روزنامه ها و شبكه های اجتماعی از تمامی كاربرانش در این خصوص عذرخواهی نمود و در اطلاعیه ای باز احتمال هرگونه جاسوسی و افشای اطلاعات آنها را رد كرد، اما همچنان خشم عموم مردم در سراسر جهان نسبت به این شبكه اجتماعی محبوب و پرطرفدار فروكش نكرده است.
1397/09/30
13:45:24
5.0 / 5
4426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات