تنزیل رتبه كارمندان به دلیل استفاده از آیفون!

تنزیل رتبه كارمندان به دلیل استفاده از آیفون! به گزارش دیجیتالر هواوی دو نفر از كارمندانش را به علت استفاده از گوشیهای آیفون، تنزیل رتبه و سپس حقوق آنها را كم كرد.به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، بعد از آن كه آتش اختلافات و كشمكش های تجاری و سیاسی میان چین و آمریكا بر سر فعالیت غول های تكنولوژی چینی هم چون هواوی و زد تی ای در ایالات متحده شعله ور شد و این دو شركت به افترا جاسوسی از كاربران و مقامات آمریكایی متهم شده و فعالیت آنها در این كشور ممنوع اعلام شد، ایالات متحده آمریكا از خیلی از كشورهای هم پیمان خود نظیر كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی درخواست نمود كه فعالیت و فروش محصولات این دو شركت چینی را ممنوع اعلام كنند.

یك ماه پیش بود كه مدیر ارشد مالی هواوی توسط مقامات امنیتی كانادا دستگیر و به افترا دور زدن تحریم های آمریكا ضد بعضی از كشورها نظیر ایران بازداشت شد. همین امر اختلافات و جنگ تجاری میان این دو كشور را بیشتر از پیش افزایش داد كه به دنبال آن خیلی از شركت های چینی كه در زمینه های مختلفی در این كشور فعالیت می نمایند، در جهت پشتیبانی از یكی از بزرگترین غول های تكنولوژی چینی از كاركنان و كارمندان خود به صورت كاملا جدی درخواست كرده اند كه محصولات اپل را تحریم كرده و بعضی از آنها هم تهدید كرده اند درصورتی كه كارمندان گوشیهای آیفون جدیدی تهیه و خریداری كنند، آنها را اخراج خواهند كرد.

پیش تر هم گزارش های دیگری انتشار یافته بود كه نشان می داد این شركت ها به كاركنان خود ابلاغ كرده اند درصورت استفاده از گوشیهای آیفون و به صورت كلی محصولات اپل، با كسر از حقوق و پاداش و مزایا و یا تنزیل رتبه مواجه خواهند شد.

حالا به نظر می آید كه این تهدیدات به مراحل عملی و جدی رسیده است و هواوی دو نفر از كارمندانش را به علت استفاده از گوشیهای آیفون در این شركت، علیرغم ابلاغیه هواوی در خصوص تحریم و بایكوت محصولات آمریكایی اپل، طبق وعده خود تنزیل رتبه داده و حقوق و مزایای آنها را هم كم كرده است.

بر اساس گزارش وب سایت theverge، این اقدام كه نشان داد هواوی و شركت های چینی در پشتیبانی از كالای چینی بسیار بیش تر از حد تصور كاربران و شهروندان در تحریم محصولات آمریكایی اپل جدی بوده و به دبنال اقدامات عملی و نتیجه بخش هستند.

هرچند كه به قول خیلی از كارشناسان، متقاعد كردن و یا واداشتن افراد به استفاده و عدم استفاده از یك محصول كار بسیار دشوار و در عین حال غیراخلاقی به حساب می آید، اما شركت های چینی به تلاش خود برای خریداری و پشتیبانی از محصولات هواوی ادامه می دهند.

ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا ضد ایالات متحده از آنها استفاده نماید.

با این كه دولت چین و شركت های هواوی و زدتی ای همگی این اتهامات را بارها رد و تكذیب كرده اند، اما به نظر می آید كه آمریكایی ها به كوشش برای پیشگیری از فعالیت آنها و قطع همكاری سایر كشورها ادامه می دهند.
1397/10/15
13:52:37
5.0 / 5
4456
تگهای خبر: اپل , تكنولوژی , ساخت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات