ساخت شارژر بی سیم با قابلیت انعطاف و برش

ساخت شارژر بی سیم با قابلیت انعطاف و برش به گزارش دیجیتالر محققان دانشگاه توكیو، سیستم جدیدی را برای شارژ بی سیم تجهیزات الكترونیكی مانند گوشیهای هوشمند و ساعت های هوشمند توسعه دادند كه انعطاف پذیر و قابل برش است.


به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این فناوری متشكل از یك صفحه انعطاف پذیر و قابل برش است كه توان الكتریكی را به صورت بی سیم به باتری تجهیزات الكترونیكی منتقل می كند و حتی می توان آنرا با استفاده از قیچی برش داد تا شكل و اندازه آن با محل استفاده موردنظر كاربر متناسب شود.
این صفحه شارژر، انعطاف پذیر و نازك است و كاربر می تواند آنرا خم كرده و در سطوح منحنی مانند سطح داخلی كیف یا لباس از آن بهره بگیرد. به قول محققان با استفاده از این فناوری می توان سطوح مختلف را به محل شارژ تجهیزات الكترونیكی تبدیل كرد.
در این فناوری مانند سایر فناوری های شارژ بی سیم، از سیم پیچ های رسانا برای تولید جریان الكتریكی القایی در سیم پیچ های موجود درون دستگاه الكترونیكی استفاده می گردد. اما طراحی سیم پیچ های درون این صفحه شارژر به گونه ای است كه سطح وسیعی را برای شارژ باتری مورد استفاده قرار می دهد و حتی بعد از برش به اشكال مختلف، بخش زیادی از سیم های درون آن سالم باقی می ماند و امكان شارژ تجهیزات را در اختیار می گذارد.
در حال حاضر 400 میلیمتر مربع از این صفحه شارژر در حدود 2 تا 5 وات توان تولید می كند كه برای شارژ كردن یك گوشی هوشمند كافی است. اما با بهبود فناوری می توان توان تولیدی این شارژر را افزایش داد.
محققان امیدوارند در آینده نزدیك شاهد تولید مبلمان، اسباب بازی ها، كیف ها و حتی لباس های مجهز به این نوع شارژر انعطاف پذیر باشند.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Proceedings of the ACM on Interactive، Mobile، Wearable and Ubiquitous Technologies انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/10/19
14:29:17
5.0 / 5
4345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات