رونمایی از فناوری های جدید در داووس

رونمایی از فناوری های جدید در داووس به گزارش دیجیتالر قرار است 25 ژانویه « پنجم بهمن ماه» سال جاری نشست سرمایه گذاری روی فناوری های نوظهور در شهر داووس سوییس برگزار گردد.در این رخداد مجموعه ای از شركت ها و اشخاص حقیقی با ایده های بلندپروازانه شركت كرده و محیط خلاقانه ای را برای رونمایی از پروژه های مختلف فراهم می كنند.


به گزارش روز یكشنبه گروه اخبار علمی ایرنا، در این گزارش از بین این فناوری های نوظهور كه بخشی از پیچیده ترین مشكلات امروز را حل خواهد كرد، به معرفی چند نمونه می پردازیم:

***استفاده از انرژی خورشیدی قابل حمل برای مقابله با فقر
كنت وینتر و دیمیتری ساچف بنیانگذاران موسسه Moonwalk كه بعضی از چالش های مهم عصر حاضر را هدف گرفته اند، توضیح می دهند كه چگونه انرژی خورشیدی قابل حمل می تواند برای مقابله با فقر به كار گرفته شود و دسترسی به انرژی را برای تمام شهروندان بازارهای جدید فراهم آورد.
شركت Pawa Technologies كه یكی از شركت های زیرمجموعه Moonwalk است، نخستین اكوسیستم خارج از شبكه در جهان است كه یك پلت فرم جامع خورشیدی را برای ذخیره و دسترسی به توان الكتریكی موردنیاز تلفن هوشمند، لامپ ها و غیره در اختیار عموم قرار می دهد.
این فناوری به صورت خاص برای ساكنین سرزمین های جنوب صحرا در آفریقا توسعه یافته است. ساكنین این سرزمین ها سالانه صدها دلار هزینه و هزاران ساعت زمان صرف تامین انرژی موردنیاز كسب و كارها، روشنایی خانه ها، روشن كردن رادیوها و شارژ گوشیهای موبایل خود می كنند.

***معماری قابل تغییر در شهرهای آینده
بوریس برناسكونی بنیانگذار دفتر برناسكونی و معمار نخستین مركز ریاست جمهوری روسیه به نام مركز یلتسین، نخستین ساختمان دارای قابلیت تغییر شكل در جهان موسوم به Hypercube را در خارج از مسكو رونمایی خواهد نمود.
این ساختمان علاوه بر فضا، در بعد زمان و ارتباطات هم وجود دارد. نمای و فضای داخلی انعطاف پذیر این ساختمان در طول زمان تغییر شكل می دهد. نمای سیمانی ساختمان امكان به روز رسانی آنرا فراهم می آورد. فضای داخلی آن هم بسته به كاربرد ساختمان، به سادگی تغییر می كند. این ساختمان باز عمومی قابلیت تبدیل شدن به یك محوطه بسته دانشگاهی یا مجموعه ای از دفاتر كار را دارد.

***فناوری های زنجیره بلوكی برای بهبود كسب و كار
زنجیره های بلوكی با ماهیت گسسته و قابلیت انتقال كنترل تراكنش ها از یك سیستم متمركز به كاربران توزیع شده، در مجموعه ای از كسب و كارهای فعال در محیط های بسیار كنترل شده به سرعت رو به افزایش است.
آلكسی آركیپف رئیس موسسه QIWI Blockchain Technology یا (QBT) درباره پروژه های مختلفی در حوزه بهبود كسب و كار سخنرانی خواهد نمود.
یك سیستم پایه زنجیره بلوكی موسوم به Workinize كه برای كسب وكارهای بزرگ و پیچیده طراحی شده است، با تجزیه و تحلیل عمیق حجم كاری، اولویت های شخصی و حرفه ای كارمندان و ارتباط آنها با اهداف استراتژیك سازمان، امكان تطبیق سریع ساختار شركت و وظایف كارمندان را فراهم می آورد.
پروژه دیگری در پلت فرم زنجیره بلوكی طراحی شده است تا تقلب در زنجیره تامین و ضایعات شركت های نفت و گاز را به حداقل برساند. این سیستم توسط یكی از بزرگترین شركت های گاز روسیه مورد استفاده قرار گرفته و مشخص شده كه می تواند فعالیت های متقلبانه را در راه انتقال نفت و گاز از مخزن تا مصرف كننده نهایی، كم كند.

***توسعه نرم افزار توسط شهروندان
دیوید سالمون مدیرعامل یك پلت فرم سرمایه گذاری موسوم به Blueprints است كه متعهد به برهم زدن الگوی توسعه اقتصادی با عرضه یك مدل منصفانه نصف به نصف با استفاده از دارایی های متعادل و فناوری همتا به همتا است.
اقتصاد جهانی در اثر توسعه نامتعادل به صورت فزاینده ای دو قطبی شده و در نتیجه این پدیده شكل گیری یك دوره تحول، اجتناب ناپذیر است.
پلتفرم Blueprints برای اجتناب از این پدیده در تلاش است تا یك مدل توسعه اقتصادی متعادل را پیاده كرده و فناوری همتا به همتا را به گونه ای متحول كند كه امكان دستیابی به «جمع گرایی فردی» را در اختیار گذارد.

***ایجاد پل ارتباطی بین جهان واقعی و دیجیتالی
استیفن كسلو رئیس بانك تجاری Galaxy Digital كه به فناوری زنجیره بلوكی و دارایی های دیجیتالی اختصاص یافته است، در باره رویه های سرمایه گذاری EmTech سخنرانی خواهد نمود.
مارك پی برنگر یكی از اعضای هیات مدیره Crypto Finance Group كه با استفاده از مدیریت، مبادله و توسعه زیرساخت های ذخیره سازی دارایی های دیجیتالی، در حال تولید یك پل ارتباطی بین دنیای سرمایه گذاری سنتی و بازار نوظهور دارایی های دیجیتالی است توضیح می دهد كه چگونه تمام فعالان بازار از وجود دسترسی حرفه ای، امن و پایدار به بازار دارای های دیجیتالی بهره می برند.

***اثر اجتماعی زنجیره بلوكی
رامش رامادس عضو هیات مدیره نهاد IEEE Blockchain كه بر توسعه جامعه و آموزش تمركز دارد و بعنوان انجمنی برای تبادل اطلاعات و همكاریهای بین رشته ای عمل می كند، شاخه این نهاد را در كشور سوییس با عنوان IEEE Swiss Blockchain راه اندازی خواهد نمود و درباره آثار اجتماعی زنجیره بلوكی و نحوه حل و فصل چالش های اجتماعی توسط این فناوری را تشریح خواهد نمود.

***استفاده از آموزش ماشین و هوش مصنوعی برای كسب وكار
ولادیمیر نوویتسكی بنیان گذار GoWeb كه یكی از تولیدكنندگان تجهیزات پردازش و خدمات محاسبات ابری است، چگونگی وجود تقاضای دائمی برای توان پردازشی جدید را تشریح می كند.
شركت GoWeb با استفاده از تجربه حاصل از طراحی تجهیزات خاص برای پردازش های محاسباتی، مراكز پردازشی مناسبی را با قابلیت پیاده سازی فناوری های آموزش ماشین و مدل سازی شبكه های عصبی و همینطور استفاده از سایر منابع مجانی در سایر بخش ها برای بهبود استفاده از ظرفیت كامپیوترها توسعه داده است.
علمی ** 9259**1440


1397/10/30
13:35:19
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: تولید , خدمات , دیجیتال , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات