نخستین پرواز موفق تاكسی پرنده بوئینگ انجام شد

نخستین پرواز موفق تاكسی پرنده بوئینگ انجام شد دیجیتالر: شركت بوئینگ نخستین پرواز آزمایشی تاكسی پرنده خود موسوم به ˮPAVˮ را با موفقیت به انجام رساند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از بوئینگ، بوئینگ اعلام نمود كه اولین پرواز آزمایشی موفقیت آمیز یك وسیله نقلیه خودران و كوتاه برد را انجام داده است كه می تواند راه را جهت استفاده گسترده از تاكسی های پرنده شهری در آینده ای نه چندان دور هموار كند.
نمونه اولیه تاكسی پرنده بوئینگ موسوم به "PAV" در ماناساس ویرجینیا با موفقیت آزمایش شد.
شركت "بوئینگ نكست"(Boeing NeXt) مسئولیت توسعه تاكسی پرنده "PAV" را بر عهده دارد.
این تاكسی پرنده در پرواز آزمایشی خود بلند شدن از زمین، اوج گیری، معلق ماندن و فرود را با موفقیت و به صورت خودران انجام داد و همین طور سیستم های كنترل زمینی خودرا آزمایش كرد.
"گرگ هیسلوپ" مدیر فناوری بوئینگ اظهار داشت: ما در یك سال از یك طراحی مفهومی به یك نمونه اولیه عملیاتی پیشرفت كردیم. تخصص و نوآوری بوئینگ در توسعه هوایی و برای فراهم كردن امن ترین و كارآمدترین شكل حمل و نقل حیاتی می باشد و ما با نگاهی ایمن، ابتكاری و مسئولانه به نوآوری های خود ادامه خواهیم داد.
نمونه اولیه "PAV" مانند دیگر وسایل نقلیه مشابه مانند نسخه مفهومی تاكسی پرنده "Nexus" كه در نمایشگاه فناوری CES 2019 در لاس وگاس به نمایش درآمد، از یك سیستم نیروی الكتریكی استفاده می نماید.
نمونه اولیه تاكسی پرنده بوئینگ با ۹ متر طول و ۸.۵ متر عرض برای عملیات كاملاً خودران در تمام مراحل پرواز با حداكثر برد حدود ۸۰ كیلومتر طراحی شده است.
این همان وسیله ای است كه به علت عملكرد خودران انقلاب بر پا می كند. تاكسی های پرنده خودران با قابلیت هایی نظیر آرام بودن، تمیزی و ایمنی سبب احداث حمل و نقل هوایی شهری خواهند شد.
این تنها وسیله نقلیه بدون سرنشین نیست كه NeXt در حال توسعه آن است، بلكه علاوه بر این تاكسی پرنده در حال توسعه یك هواپیمای باری بدون سرنشین موسوم به "CAV" است كه قادر می باشد تا حدود ۲۳۰ كیلوگرم بار را حمل كند.
"استیو نوردلند" معاون و مدیركل بوئینگ نكست اظهار داشت: بوئینگ از زمانی كه صنعت حمل و نقل هوایی متولد شد وجود داشت و ما در قرن دوم فعالیت خود به دنبال آزاد كردن پتانسیل بازار حمل و نقل هوایی شهری هستیم.
وی ادامه داد: ما از طریق اندازی وسایل نقلیه حمل و نقل هوایی گرفته تا توسعه فضاپیماها در آینده نقش خود در حمل و نقل ایمن در شهرها و سراسر مناطق جهان را ایفا خواهیم كرد.
بوئینگ بزرگترین شركت هوافضا در آمریكا است كه سرمایه گذاری های زیادی در زمینه توسعه تاكسی پرنده انجام داده است و به دنبال تحقق حمل و نقل هوایی شهری است.
بر طبق گزارش سال قبل بلومبرگ، "دنیس میلنبرگ" مدیر اجرایی این شركت اظهار داشت كه تاكسی پرنده خیلی زود تبدیل به یك واقعیت خواهد شد. وی به بلومبرگ اظهار داشت: من فكر می كنم كه این اتفاق سریع تر از تصور به وقوع خواهد پیوست.1397/11/07
02:00:56
5.0 / 5
4805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات