زمان و نحوه ثبت نام بدون كنكور دانشگاه آزاد

زمان و نحوه ثبت نام بدون كنكور دانشگاه آزاد به گزارش دیجیتالر در سالهای گذشته تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان به دلیل پذیرش بدون كنكور در دانشگاه آزاد در مقطع كاردانی، كارشناسی و كاردانی به كارشناسی علاقه مند ثبت نام دانشگاه آزاد شده اند. در ادامه قصد داریم تا درباره ثبت نام بدون كنكور دانشگاه آزاد در دانشگاه آزاد و شرایط و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد مطالبی را بیان كنیم.


ثبت نام یا تحصیل در دانشگاه آزاد بدون کنکور برای تمامی مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کاردانی به کارشناسی ، کارشناسی ارشد و حتی دکتری با توجه به افزایش ظرفیت دانشگاه ها و رشته های دانشگاهی و تغییرات در نحوه پذیرش دانشجو در بیشتر رشته ها فراهم شده است.

طی چند سال گذشته تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان به دلیل پذیرش بدون کنکور در دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی ، کارشناسی و کاردانی به کارشناسی علاقه مند ثبت نام دانشگاه آزاد شده اند. در ادامه قصد داریم تا درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دانشگاه آزاد و شرایط و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد مطالبی را بیان کنیم تا مخاطبان رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد که قصد پذیرش در دانشگاه آزاد را دارند ، اطلاعات دقیقی را کسب نمایند. در پایان برای مشاوره در این زمینه می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی سبز مشاور تماس بگیرید.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 داوطلبان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ثبت نام با توجه به اعلام رسمی دانشگاه آزاد و سایت سازمان به نسانی azmoon.org  ، میتوانند در بازه زمانی اعلام شده  با دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام از طریق همان سایت اقدام نمایند.

ثبت نام در دو ورودی مهر ماه و ورودی بهمن ماه انجام می گیرد و براساس روال سال های اخیر ثبت نام نیمسال اول از مردادماه و ثبت نام برای نیمسال دوم دانشگاه آزاد از نیمه دوم دی ماه شروع می گردد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز یکی از مراحل بسیار مهم در ثبت نام با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان عزیز باید توجه بسیار زیادی به این مطلب داشته باشند. در هنگام وارد کردن رشته باید شناخت کامل از رشته مورد انتخابی ، بازار کار ، علاقه و بقیه چیزها را مد نظر قرار دهند.

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد معمولا یک ماه بعد از اعلام نتایج نهایی اعلام می گردد و در رشته هایی که ظرفیت آن ها پر نشده است اعلام ظرفیت می کنند و دانشجویانی که در دانشگاه قبول نشده اند می توانند در این ثبت نام شرکت نمایند.

شرایط  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرط ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد داشتن ديپلم در رشته های فني و حرفه اي، كاردانش و یا نظري می باشد. شرط ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد داشتن پیش دانشگاهی و یا ديپلم نظام جدید می باشد . همچنین شرط ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد داشتن مدرک کاردانی در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم می باشد. دیگر شرط مهم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد داشتن یکی از انواع معافیت های خدمت سربازی مثل معافیت تحصیلی و یا داشتن کارت پایان خدمت است. سایر شرایط در دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد توضیح داده شده است.

دانشگاه آزاد در سال های اخیر با پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کاردانی به کارشناسی توانسته است متقاضیان زیادی را جذب ثبت نام دانشگاه آزاد نماید . یکی از برجسته ترین ویژگی های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ارائه کدرشته های متنوع و زیاد در اکثر واحد های این دانشگاه در تمامی مقاطع می باشد بطوریکه علاقه بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل را پوشش می دهد که داوطلبان می توانند برای مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را از طریق سایت www.azmoon.org دانلود نمایند. 

متقاضیان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر مقطع کاردانی و کارشناسی می توانند در مرحله مهر و بهمن ماه اقدام نمایند . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی مهر ماه در اواسط مرداد ماه و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه در اواخر دی ماه انجام خواهد شد.

شرایط ثبت نام بدون کنکور آزاد

در رابطه با شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد لازم است به اطلاعتان برسانیم که کلیه داوطلبان در صورت دارا بودن مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام امکان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را خواهند داشت.حتی آن دسته از داوطلبانی که موفق به شرکت در کنکور سراسری نشده اند.بنابراین حضور در کنکور سراسری از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نخواهد بود و  متقاضیانی که به هر دلیلی در آزمون سراسری حضور نداشته اند هم امکان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد را خواهند داشت. دانشگاه آزاد معدل را ملاک قبولی داوطلبان در ثبت نام بدون کنکور  قرار می دهد و سوابق تحصیلی داوطلبان در پذیرش داوطلبان تاثیر خواهد داشت.

آیا میزان شهریه در دوره های دون آزمون دانشگاه آزاد متفاوت است؟

در پاسخ به این سوال که آیا میزان شهریه در بدون کنکور دانشگاه آزاد متفاوت است یا خیر باید بگوییم که پاسخ منفی است و تفاوتی بین میزان شهریه رشته های مختلف در گروه های مختلف از قبیل فنی و مهندسی با رشته های علوم انسانی وجود ندارد و همچنین میزان شهریه در تمامی دوره ها یکسان می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی با سبز مشاور در ارتباط باشید.

1397/11/18
20:31:26
5.0 / 5
5165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات