كدام اپلیكیشن ها بدون اجازه، اطلاعات كاربران را می دزدند؟

كدام اپلیكیشن ها بدون اجازه، اطلاعات كاربران را می دزدند؟ به گزارش دیجیتالر به قول كارشناسان فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری، بعضی از اپلیكیشن های موجود در فروشگاه آنلاین اپ استور اپل بدون كسب اجازه از كاربران به جمع آوری اطلاعات آنها می پرداختند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، با عنایت به اهمیت روزافزون امنیت سایبری و حفاظت از حریم شخصی كاربران، خیلی از كارشناسان فعال در این حوزه با بررسی های مختلف تلاش دارند كه صدمه پذیری و مشكلات امنیتی موجود در اپلیكیشن و سرویس های مختلف اینترنتی را كشف كرده و با بیان آن، به كاربران اخطار دهند كه از آنها استفاده نكرده و شركت های توسعه دهنده برنامه های مذكور هم به مرتفع ساختن مشكلات و نقص های امنیتی مربوطه بپردازند.
حالا اخیرا بعضی از كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری با انتشار گزارشی جدید به كاربران آیفون اخطار داده اند كه مراقب نصب و استفاده از بعضی از اپلیكیشن های موجود در فروشگاه آنلاین اپ استور اپل باشند چراكه این برنامه ها بدون كسب مجوز به تمامی اطلاعات شخصی گوشی آنها دسترسی پیدا كرده و برای اهداف خود از این اطلاعات استفاده می نمایند.
به قول آنها، خیلی از این نرم افزارها با هدف تبلیغات و كارهای تحقیقاتی به جمع آوری اطلاعات كاربران اقدام می كنند كه البته در صورتیكه با تمایل و كسب اجازه از كاربران باشد، مشكل چندانی تولید نمی كند و حریم خصوصی آنها را به مخاطره نخواهد انداخت.
طبق گزارش وب سایت mashable، همچون مهم ترین اپلیكیشن هایی كه بدون كسب اجازه از كاربران به موقعیت مكانی و سایر اطلاعات شخصی گوشی آیفون آنها دسترسی پیدا می كرده اند، می توان به اپلیكیشن های ایركانادا (Air Canada )، هولیستر (Hollister)، اكسپدیا (Expedia) و هتل دات كام (Hotels.com) اشاره نمود.1397/11/21
12:01:45
5.0 / 5
4359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات