ناسا بدنبال كشف منابع آب در فضا است

ناسا بدنبال كشف منابع آب در فضا است دیجیتالر: آژانس فضایی آمریكا(ناسا)، موسسه فناوری كالیفرنیا(Caltech) را بعنوان فرمانده ماموریت جستجوی منبع آب در فضا انتخاب نمود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ناسا به مؤسسه فناوری كالیفرنیا (كلتك) مأموریت داده است تا طی یك مأموریت به جستجو و كشف منشأ پیدایش آب در فضا بپردازد.
این مأموریت دو ساله كهكشان های دور و ستاره های تازه متولد شده را برای درك بهتر از فرگشت جهان هستی بررسی خواهدنمود.
هدف این مأموریت تحت هدایت كلتك كمك به اخترشناسان در درك پیشرفت جهان هستی است كه از طرف ناسا تأمین مالی می شود.
از طیف سنج نوری (اسپكتروفتومتر) برای كشف تاریخ جهان برای این مأموریت دو ساله موسوم به "SPHEREx" به كار گرفته می شود تا چگونگی تركیب مواد برای مهیا كردن شرایط حیات در سیستم های سیاره ای كهكشان ما را كشف كند.
انتظار می رود كه این مأموریت ۲۴۲ میلیون دلاری (بدون هزینه های پرتاب) خرج بردارد و ناسا امیدوار است آنرا در سال ۲۰۲۳ راه اندازی كند.
"جیمز بوك" استاد فیزیك كلتك و محقق ارشد پژوهشی آزمایشگاه پیشران جت ناسا(JPL) مسئولیت این مأموریت را بر عهده دارد.
مأموریت "SPHEREx" قسمتی از برنامه اكسپلورر ناسا است و تاریخ جهان هستی و منشأ آب و همین طور تاریخچه كهكشان ها را مطالعه خواهدنمود. این مأموریت جهت بررسی تمام آسمان با نور مرئی و مادون قرمز برنامه ریزی شده است و این كار را چهار بار انجام خواهد داد و اطلاعاتی در مورد جزئیات میلیون ها ستاره و كهكشان جمع آوری خواهدنمود.
این مأموریت، آغاز جهان، تاریخ تشكیل كهكشان ها و نقش یخ های میان ستاره ای را در هنگام تولد ستارگان و سیاره های جدید كشف و در عین حال داده های منحصر به فردی از تمام آسمان برای علم نجوم فراهم خواهدنمود.


مأموریت "SPHEREx" یك مأموریت بلندپروازانه است كه به بررسی كهكشان های بسیار دور از زمین كه نور آنها بیشتر از ۱۰ میلیارد سال طول می كشد تا به ما برسد می پردازد. تحقیقات در كهكشان راه شیری به دنبال آب و مولكول های آلی در گهواره های ستاره زایی است.
گهواره های ستاره زایی جایی هستند كه ستاره ها از میان گاز و گرد و غبار آنها متولد می شوند.
سپس تكمیل مأموریت، یك نقشه از كل آسمان در ۹۶ طیف رنگ مختلف ایجاد خواهد شد. این نقشه كامل تر از هر نقشه دیگری كه تاكنون تهیه شده خواهد بود.
"جیم برایدنستاین" رئیس ناسا اظهار داشت: من واقعاً در مورد این مأموریت جدید هیجان زده هستم، چونكه این مأموریت نه تنها گسترش ناوگان قدرتمند ایالات متحده در مأموریت های فضایی را به دنبال خواهد داشت بلكه به كشف اسرار جهان كه بخش مهمی از برنامه علمی آمریكا شامل انجام مأموریت های مختلف است باز می پردازد.
آزمایشگاه پیشران ناسا(JPL) به توسعه مأموریت "SPHEREx" نظارت خواهدنمود. داده های جمع آوری شده در طول مأموریت بوسیله مركز IPAC كه یك مركز داده نجومی و مركز علمی در كلتك است در دسترس قرار خواهد گرفت.1397/11/27
14:34:57
5.0 / 5
4427
تگهای خبر: سیستم , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات