كابل USB كه اطلاعات كاربران را می دزدد!

كابل USB كه اطلاعات كاربران را می دزدد! دیجیتالر: اخیرا كارشناسان از توسعه یك كابل USB توسط هكرها و مجرمان سایبری آگاهی داده اند كه می تواند تمامی اطلاعات جابجا شده كاربران را حفظ و نگهداری كند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، این روزها كه اخبار و گزارش های متعددی در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی مختلف در خصوص تلاش هكرها و مجرمان سایبری برای دسترسی و نفوذ به حریم خصوصی كاربران و سو استفاده از اطلاعات شخصی آنها به گوش می رسد، بنظر می رسد كه روش های نوین و جدیدتری برای نفوذ راحت هكرها به اطلاعات موردنظر خود ابداع شده است.
تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت Digital Information World از آن حكایت می كند كه یك كابل USB توسعه داده شده است كه می تواند به هكرها این امكان را بدهد كه به تمامی اطلاعات و داده های جابجا شده توسط كاربران دسترسی و نفوذ پیدا كنند.
این روش كه بگفته خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری روش بسیار هوشمندانه ای محسوب می شود، هیچ رد و نشانی از سرقت اطلاعات كاربران از خود بر جای نمی گذارد و كاربران هیچ گاه قادر نخواهند بود كه از دسترسی هكرها و افراد غریبه به اطلاعات شخصی خود باخبر و آگاه شوند.
این دسته از كارشناسان امنیتی به كاربران گوشیهای هوشمند و كامپیوتر سفارش كرده و آگهی داده اند كه هیچ گاه كابل های USB ناشناس و ناایمن را از برندهای متفرقه تهیه و خریداری نكرده و تا جایی كه امكان دارد از چنین كابل هایی باز استفاده نكنند چراكه مشخص نیست این هكرها با چه هدف و انگیزه ای به دستگاه های مورد استفاده كاربران حمله و نفوذ می كنند بدین سبب سرنوشت نامشخصی در انتظار اطلاعات شخصی و داده های جابجا شده كاربران توسط كابل مذكور خواهد بود كه آنها با عدم استفاده از كابل های نامرغوب و ناشناس تا حد زیادی قادر خواهند بود از بروز وقایع ناخواسته و نفوذ هكرها به حریم خصوصی خود جلوگیری به عمل بیاورند.1397/11/28
15:47:31
5.0 / 5
4989
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات