فیلمبرداری در مقیاس اتمی محقق شد

فیلمبرداری در مقیاس اتمی محقق شد به گزارش دیجیتالر دانشمندان آزمایشگاه ملی انرژی ˮلارنس بركلیˮ یك میكروسكوپ الكترونی ابداع نموده اند كه می تواند از رفتار اتم ها فیلمبرداری كند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، آزمایشگاه ملی انرژی لارنس بركلی(Lawrence Berkeley) یك آشكارساز الكترون جدید ساخته است كه می تواند تصاویر را در مقیاس اتمی با سرعت بسیار بیشتر از همیشه ضبط كند.
یك كاربرد احتمالی این فناوری درك بهتر آن چیزی است كه در كوچك ترین مقیاس باطری ها و اجزای میكروتراشه اتفاق می افتد تا بتوان آنها را نظارت و از صدمه رسی به آنها جلوگیری كرد. چون كه یك میكروسكوپ الكترونی می تواند نقص ها را در سطح اتمی پیدا كند.
این سریع ترین آشكارساز عملیاتی حال حاضر در جهان است و درهای جدیدی را در میكروسكوپ الكترونی به روی بشر باز خواهد نمود.
این آشكارساز می تواند تصاویر را در مقیاس اتمی ۶۰ برابر سریع تر از هر آشكارساز موجود ضبط كند. این امر دانشمندان را قادر می سازد تا از آزمایشات خود به جای عكسبرداری و استفاده از تصاویر جداگانه، به صورت كامل فیلمبرداری كنند.
این آشكارساز الكترونی به نام "دوربین 4D مقدار زیادی از اطلاعات را تولید می كند و می تواند حدود ۴ ترابایت اطلاعات در دقیقه ثبت كند.
"پیتر ارسیوس" یكی از اعضای آزمایشگاه لارنس بركلی اظهار داشت: میزان داده تولیدی این آشكارساز معادل با تماشای ۶۰ هزار فیلم با كیفیت HD به صورت همزمان است.
جهت استفاده از این آشكارساز نیاز به یك شبكه بین میكروسكوپ و ابررایانه نیاز است تا بتوان داده ها را به صورت منظم اداره كرد.
توانایی ضبط اطلاعات زیاد بدین مفهوم است كه محققان قادر خواهند بود در طول یك آزمایش رفتار هر الكترون را ضبط كنند.
"جیم كیستون" یكی دیگر از دانشمندان آزمایشگاه لارنس بركلی اظهار داشت: از راه این مجموعه از داده های واقعاً زیاد ما قادر خواهیم بود كه آزمایش های نظریه را به صورت واقعی بر روی نمونه ها انجام دهیم و دیگر مجبور نیستیم به عقب برگردیم و از داده های جدید در شرایط مختلف عكس بگیریم.1397/12/07
19:46:22
5.0 / 5
4698
تگهای خبر: تولید , دوربین , رایانه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات