شرط سنای آمریكا جهت استفاده از تشخیص چهره هوشمند

شرط سنای آمریكا جهت استفاده از تشخیص چهره هوشمند به گزارش دیجیتالر به نظر می آید كه استفاده از احراز هویت هوشمند از افراد بدون كسب اجازه از آنها در سال های آینده با چالش و محدودیت های جدیدی روبرو شود.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، به نظر می آید كه نمایندگان مجلس سنای ایالات متحده آمریكا در جهت كوشش برای حفاظت از حریم خصوصی كاربران، پیشنهاد جدیدی را مطرح كرده و به دنبال تصویب قانونی برای پیشگیری از احراز هویت و تشخیص چهره افراد بدون كسب اجازه از آنها هستند.
این بدان معناست كه شركت های تجاری، افراد حقیقی و حقوقی حق نخواهند داشت بدون كسب اجازه شخصی از افراد به منظور رعایت حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات هویتی اشخاص و كاربران در امكان گوناگون، مبادرت به احراز هویت هوشمند یا تشخیص چهره با استفاده از فناوری های مربوطه كنند.
این سناتورها بر این باورند كه تشخیص چهره افراد به هر منظوری كه صورت گیرد، منجر به جمع آوری داده و اطلاعات مختلفی از آنها می شود كه به صورت كلی ناقض حریم خصوصی افراد به حساب می آید.
طبق گزارش وب سایت the verge، فناوری تشخیص چهره و احراز هویت هوشمند یكی از آن دسته از تكنولوژی های جدیدی است كه مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بوده و با بهره گیری از الگوریتم های بیومتریك، از جانب غول های تكنولوژی و شركت های متعددی مورد استقبال بی نظیری واقع شده و در صنایع و محصولات مختلفی هم مورد استفاده قرار گرفته است.
همچون مهم ترین و اصلی ترین كاربردهای این فناوری نوین می توان به باز كردن قفل گوشیهای هوشمند، افزایش امنیت سایبری در گجت های هوشمند خانگی و احراز هویت در گیت های ورودی و خروجی فرودگاه های بین المللی اشاره نمود.1397/12/25
22:08:26
5.0 / 5
4808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات