هوش مصنوعی و امنیت كنسرتهای موسیقی

هوش مصنوعی و امنیت كنسرتهای موسیقی به گزارش دیجیتالر خیلی از كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری بر این باورند كه فناوری هوش مصنوعی می تواند كمك بسزایی به تأمین امنیت برگزاری رویدادهای مختلف نظیر كنسرتهای موسیقی كند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، چند ماه پیش بود كه وقوع یك حمله تروریستی به هنگام برگزاری یك كنسرت موسیقی خارجی در انگلستان و همینطور برخی دیگر از رویدادهای تفریحی در فرانسه و سایر كشورها، جنجال های بسیاری به راه انداخت و تعداد زیادی از منتقدان نحوه برگزاری و تأمین امنیت كنسرت و اماكن عمومی بویژه فضاهای تفریحی را زیر سوال برده و به چالش كشاندند.
بعضی از كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه فناوری حالا اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه فناوری هوش مصنوعی و احراز هویت بیومتریك (تشخیص چهره هوشمند) قادر خواهد بود كمك بزرگی به تأمین و برقراری امنیت در برگزاری چنین مراسم و رویدادهایی كند و خیال تمامی شركت كنندگان آنها را هم راحت و آسوده سازد.
طبق گزارش وب سایت engadgets، آنها بر این باورند كه هوش مصنوعی و احراز هویت بیومتریك با تشخیص چهره هوشمند یكایك شركت كنندگان و افرادی كه در كنسرت ثبت نام كرده و مبادرت به تهیه بلیت كرده اند، می تواند تمامی سوابق مثبت و منفی آنها را به دست آورده و در صورت مشاهده و برخورد با موارد مشكوك احتمالی، به مأموران و مسئولان مربوطه گزارش و اخطار داده تا در صورت تأیید مورد مشكوك، از ورود آنها به سالن كنسرت و مركز همایش رویدادهای مختلف جلوگیری به عمل بیاورند.
در صورتیكه ایده كارشناسان مربوطه در مورد تأمین امنیت برگزاری رویدادهای تفریحی نظیر كنسرتهای موسیقی به واقعیت بپیوندد، انتظار می رود كه هوش مصنوعی به میزان قابل توجهی امنیت اماكن عمومی را تأمین خواهد نمود و یكی از بزرگترین كاربردهای آن هم در همین زمینه به ثبت خواهد رسید.1398/01/16
16:14:17
5.0 / 5
5063
تگهای خبر: سایبر , سایت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات