آخرین وضعیت نصب بالن اینترنتی و ایجاد خط تلفن اضطراری در پلدختر

آخرین وضعیت نصب بالن اینترنتی و ایجاد خط تلفن اضطراری در پلدختر دیجیتالر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وضعیت ارتباطی در پلدختر اظهار داشت: وضعیت ارتباطی در پلدختر به حالت عادی بازگشته و بالن اینترنتی باز نصب شده است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، خسارت سیل های اخیر به سیستم ارتباطی ایران، حدود ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان و به پلدختر حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیاردتومان برآورد می شود. اما طی روزهای گذشته، با تلاش های صورت گرفته از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شركتهای زیرمجموعه اش، ارتباط در همه شهرهای استان لرستان برقرار است و در پلدختر نسل دوم و پیامك ها فعال گردیده است.
بر این اساس، فیبرنوری قدیمی از بین رفته كه فیبرنوری جدید جایگزین آن شده و اولین سایت نسل چهار تلفن همراه باز شروع به كار كرده و بالن اینترنتی در پلدختر نصب شده است. همین طور بگفته مسؤولان، برنامه ریزی كوتاه مدت از طرف وزارت ارتباطات برای بازسازی تجهیزات از بین رفته در نظر گرفته شده است.
در این باره، محمد جواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - كه به منطقه سیل زده پلدختر سفر كرده بود، با بیان این كه اساسی ترین زیرساخت ها، زیرساخت بانكی است اشاره كرد: اولویت ما ایجاد فعالیت بانكی است و پست بانك و بانك انصار فعال شده اند، با هماهنگی شركت پارسیان، ۵۰۰ دستگاه خودپرداز برای تجارت الكترونیك به این مناطق ارسال شده است.
از سوی دیگر، خط تلفن جدید برای تماسهای اضطراری مانند پلیس و نیروهای انتظامی، بیمارستان و اورژانس باز راه اندازی شده و بگفته وزیر ارتباطات، وضعیت ارتباطات در پلدختر عادی شده و ظرفیت آن تا ۴ برابر افرایش پیدا كرده است. همین طور نمایش خدمات بلاعوض به مردم تمدید و ادامه می یابد.
وی با بیان این كه حجم تخریب های صورت گرفته غیرقابل باور است اشاره كرد: روز گذشته به صورت تصادفی از برخی مناطق لطمه دیده بازدید شد، بااینكه گلایه هایی بود اما مردم برخورد خوبی داشتند.
همچنین اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سیار ایران اعلام نمود: به دنبال وقوع سیل و آبگرفتگی در مناطق وسیعی از استان لرستان، جهت رفاه حال شهروندان و در امتداد كمك رسانی هر چه بهتر در این مناطق، برقراری مكالمه (درون و برون شبكه) در شهرها و روستاهای اطراف دورود، پلدختر، كوهدشت، رومشكان و معمولان در استان لرستان را كه از روز سه شنبه ۱۳ فروردین تا روز جمعه ۱۶ فروردین ماه بلاعوض كرده بود، به مدت یك هفته یعنی تا روز جمعه ۲۳ فروردین ماه تمدید كرد.1398/01/17
14:51:10
5.0 / 5
4282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات